1. Püsi normaalkaalus.
Aastatega kipub meie kehakaal tõusma. Naistel juhtub see sageli seoses rasedusega. Kõik sünnitanud naised teavad, kui raske on rasedusega kogunenud kilodest lahti saada.
Kõigest raskustest hoolimata peab kõikide vahenditega hoidma oma kaalu stabiilsena, et ainevahetus toimiks korralikult. Mida kauem ja aeglasemalt kaal kerkib, seda raskem on sellest hiljem lahti saada. Rasva kogunemine kõhule ja vöökohale on tõsine risk diabeedi tekkimiseks.
2. Liigu võimalikult palju.
Liikumine on suurepärane vahend hoida oma ainevahetus korras. Lisaks treeningule saab kasutada ära igapäevaseid toiminguid: käi jalgsi, kasuta treppe, tee aiatööd, käi marjul ja seenel, tantsi ja ära jää pikaks ajaks istuma.
3. Söö mõistlikult.
Millestki ei pea keelduma, kui pidada silmas portsjonite suurust ja vältida ülesöömist. Lisaks peab meeles pidama söömisrütmi ja sööma 4-5 korda päevas. Päevas peaks sööma pool kilo aedvilju ja marju.
4. Joo mõistlikult.
Jookidest koguneb kergesti ülemäärast energiat. Sagedast alkoholi kasutamist tuleb vältida ja targem pole ka vahest harva, kuid palju joomine. Vältima peab ka igasuguseid koola- ja energiajooke ning magusaid mahlu. Kõik need tõstavad kiirest veresuhkrut veres.
5. Hoidu stressist.
Kõrge stressitase, masendus, unehäired ja nende ravimiseks tarvitatavad ravimid lisavad diabeedi riski. Sellepärast peab palju suhtlema, piisavalt magama ja tundma elust rõõmu, sest kõik see vähendab võimalust haigestuda teise tüübi diabeeti.