Imelised sõnad
Kodutohter
25.08.2021
Shutterstock

Sõbralik sõna võib imesid korda saata.

Sõnadel on võim tugevdada inimsuhteid ja tuua esile meie parimad omadused. Sõnad tekitavad emotsioone ja võivad panna meid tegutsema.

Kui teha teadlik otsus rääkida viisakalt ja kõikidest hästi, hakkab juhtuma väikeseid imesid. Kõik kahtlejad võivad end ühe päeva jooksul proovile panna ja teha siis järeldused. Siirad ja viisakad sõnad on austus teise inimese suhtes ja kõik tahavad olla koos nende inimestega, kes panevad meid tundma ennast hästi.

Enamasti on inimestel raske komplimente või kiitust vastu võtta ja tänamise asemel hakatakse hoopis asja pisendama ning öeldakse, et oh, mis te nüüd. Selle taga on enamasti vähene eneseusk. Kuid vahel ka kartus, et kiitja püüab manipuleerida, või jääd kiitjale tänu võlgu. On rumal karta teiste reaktsioone, kui siiralt kellestki head räägid või kedagi kiidad. Ja kui tunda ennast oma nahas hästi ja teada oma häid ja halbu külgi, siis on lihtne ka teiste komplimente vastu võtta.

Kõige kaalukamad on nende inimeste sõnad, kes meist hoolivad ja soovivad meile parimat. Otsuste tegemisel tasub kuulata nende inimeste sõnu, kellel on kogemust ja otsustada alles siis ise.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid