Üks põhilisemaid kuulmise nõrgenemise põhjuseid on ikkagi igapäevane ja aastaid kestnud 75-85 detsibelli mõjuväljas olemine.
Müra on kahjulik, sest see hävitab sisekõrva sensoorseid rakke. Liiklus põhjustab 70-85 detsibellist müra ja õhusel ajal restoranis on müratase 70-100 detsibelli. Jutt ja taustamüra avatud kontoris võib tekitada isegi 50-70 detsibelli suurust müra.
Kuulmine hakkab nõrgenema 55-aastaselt. Seejärel nõrgeneb kuulmine keskmiselt 0,5 detsibelli aastas. 75-aastasel vajaks juba iga kolmas inimene kuulmisaparaati. Kuulmisaparaat aitab kasutada järelejäänud kuulmist, kuid ei taasta kadunut. Kuulmist peab 65-70-aastaselt regulaarselt kontrollima, et avastada kuulmislangus õigeaegselt ja võtta abinõud tarvitusele.
Kuulmise nõrgenemisega lisandub sageli ka väsimus ja ebamugavustunne seltskonnas. Mõnedel esineb peavalu, ärrituvust ja keskendumishäireid. Nõrgenenud kuulmine raskendab igapäevast elu nii tööl kui ka vabal ajal. Ka lähedased perekonnaliikmed võivad vaegkuulja tahtmatult ringist välja lülitada, sest tema kuuldes ei arutata enam olulisi asju ja temaga räägitakse vähem.