Kas šokolaad parandab meeleolu?

01.09.2020
Shutterstock

Šokolaadis on palju endorfiine, ehk õnnetunnet tekitavaid aineid.

Kas šokolaad parandab meeleolu?

 

 

Šokolaad parandab meeleolu.

Tõde.

Šokolaadis on palju endorfiine, ehk õnnetunnet tekitavaid aineid, mille mõju ei kesta kahjuks pikalt. Uuringud on näidanud ka seda, et šokolaad peab endale maitsema. Kui armastad piimašokolaadi kuid sööd tumedat šokolaadi, sest see on tervislikum, siis tõenäoliselt jääb rahulolu ja õnnetunne ära. Täiesti rahulikult võib süüa päevas 1-2 ruutu endale meeldivat šokolaadi.

 

Šokolaad ergutab nagu kohv.

Müüt.

Kohv ja šokolaad sisaldavad mõlemad ergutavat ainet kofeiini. Tumedat šokolaadi, mis sisaldab vähemalt 50% kakaod, peaks sööma vähemalt 100 grammi, et saada sama palju kofeiini nagu on tassis kohvis. Seega on nendel kes otsivad ergutust, targem siiski kohvi juua. Kuid need, kes hästi ei maga ja ka väikestel lastel, tuleks siiski õhtust tumeda šokolaadi söömist vältida. Piimašokolaadis on kofeiini väga vähe.

 

Šokolaad tekitab sõltuvust.

Müüt.

Uuringud on näidanud, et ükski toiduaine ei tekita sõltuvust. Kuid söömine, kui selline, võib tekitada sõltuvust, sest söömine tekitab heaolutunnet. Enamasti süüakse selle heaolutunde saavutamiseks rasva, magusat ja piima sisaldavat toitu, nagu näiteks jäätist. Üks teadlaste poolt pakutud teooria väidab, et see meenutab meile emapiima, mis pakub heaolu- ja turvatunnet.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid