Kas täid tulevad mustusest?
Kui lapsel on täid, ei pea kogu pere hakkama täidega võitlema.
Tõde.
Kui ühel inimesel peres on täid, siis tuleb asja hoida juhtumipõhiselt, ehk kogu pere ei pea täišampooniga juukseid pesema. Nii hoitakse ära see, et täide populatsioon muutub šampoonis olevatele ainetele immuunseks. Samuti pole vaja kogu kodu desinfitseerida. Tiheda kammiga valge paberi kohal kammides, saab kindlaks teha, kes peres on saanud nakkuse. Nakkuse saanud pereliikemete voodiriided, mütsid, kammid, juukseharjad ja peale täišampooniga pesemist kuivatamiseks kasutatud käterätid tuleb kõik pesta kuuma veega.
Täid tekivad mustusest.
Müüt.
Täid kõnnivad ühe peast teise pähe, ükskõik kas juuksed on mustad või puhtad. Nii et täid ei hooli sellest, kui tihti end pestakse. Koolides ja lasteaedades tehakse palju rühmatööd, kus lapsed istuvad pead koos laua taga. Nii saavad täid lihtsalt ühelt lapselt teisele liikuda. Kui lasteasutuses on täid liikvel, peaks panema tüdrukutel juuksed kinni ja hoiduma teise kammi või mütsi laenamisest.
Täidest võib lahti saada ka koduste vahenditega.
Tõde.
Üks tõhus vahend on täikamm. Sellega kammitakse valge paberi kohal, nii et ka täide munad ehk tingud tuleksid juuste küljest lahti. Lisaks peaks kasutama ilma retseptita müüdavat täišampooni, mida tuleb kasutada vastavalt pakendil olevale õpetusele. Loputada võiks äädikaveega, mis teeb tingud pehmeks.