Kas talisuplus annab tiivad?

Kodutohter
05.12.2020
Shutterstock

Regulaarselt talisuplusega tegelevad inimesed tunnevad ennast paremini ja neil on vähem ülemiste hingamisteede infektsioonhaigusi.

Talisuplus tekitab endorfiine.

Tõde.

Külmas vees ujumine toodab organismis rohkem endorfiine kui ujumine soojas basseinivees. Vette minek võtab esialgu hingetuks. Keha tajub jääkülma vett valuna, mistõttu hakkab ta eritama endorfiine valu vaigistamiseks. Endorfiinid aitavad paremini jäist vett taluda. Peale veest välja tulemist on tunne, et võiks lendu tõusta. Talisuplemist võib pidada looduslikuks depressiooniraviks.

 

Talisuplus kulutab kaloreid.

Tõde.

Ujumine on tõhus kaorite põletaja ja külm vesi lisab kalorite kulu. Talisupleja peab energiliselt liigutama, et aidata kehal külmaga toime tulla. Vereringe ja ainevahetus kiirenevad. Mida külmem on vesi, seda kiiremini põlevad kalorid. Kuid külmas vees oldud aeg jääb tavaliselt lühikeseks, nii et suurt kaalukaotust ei maksa oodata, tegu on pigem karastamisega.

 

Talisuplus on tervislik.

Nii ja naa.

Mõõdukast talisuplusega tegelemisest sünnib kindlasti kasu inimeste tervisele. Regulaarselt talisuplusega tegelevad inimesed tunnevad ennast paremini ja neil on vähem ülemiste hingamisteede infektsioonhaigusi.

Jääkülma vette sattudes tekib erutusseisund, mille tulemusel tõmbuvad kokku nahaalused veresooned ning suureneb vere hulk suurtes veresoontes ja süda peab rohkem tööd tegema. Südameprobleemidega inimestele võib see olla ohtlik.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid