Esimene soovitus suukuivuse korral on sage vee joomine, suu niisutamine ja pehme ning vedelama toidu söömine. Võib proovida ka jääkuubikute imemist, kuna külm ergutab süljenäärmeid ja jää sulamine suus kestab küllaltki kaua aega.
Öise suukuivuse korral võib suud seest määrida oliiviõliga. Leevendust toob ka hammaste pesemine peale igat toidukorda.
Vähendada tuleks kofeiiniga kohvi, rohelise ja musta tee ning teiste kofeiini sisaldavate jookide joomist, kuna need suurendavad diureesi, st vedeliku väljaviimist organismist. Joogivesi võiks olla ainult kergelt gaseeritud, sobib ka pett või väikese rasvasisaldusega piim. Võib juua ka veega lahjendatud puuviljamahla ning mahedamaitseliselisi ürditeesid, nagu kummeli- või pärnaõieteed. Sobib ka kakao, kuna selles on palju antioksüdante, magneesiumi ja teisi mikroelemente.
Toit peaks olema pehme, maistserikas ning vältida tuleks kuiva, kõva, karedat ja vürtsikat toitu.
Kui tegemist on elektrolüütide tasakaalu häirega, kus janu tõttu juuakse palju, ülejääk viiakse uriiniga välja, soolasid jääb aga puudu, siis abi on rohkete erinevate värskete köögiviljade söömisest nii toorelt kui ka hautatault. Igas köögiviljas domineerivad erinevad mineraalained ja mikroelemendid.
Köögiviljatoitudele on hea lisada õli, mis aitab kasulikel ainetel imenduda. Kõik aedviljad on kiudainerikkad, kiudained seovad vedelikku, mistõttu säilib vesi kehas kauem.
Suukuivuse korral tuleks piirata liha, töödeldud ja suhkrut sisaldavate toitude tarbimist.
Kroonilise suukuivuse korral tuleks kõigepealt nõu pidada perearstiga.