Millised on looduslikud vitamiinid?

26.04.2024
Sisuturundus

Vitamiinid on mikrotoitained, mis täidavad kehas mitmeid erinevaid rolle.Vitamiine on vaja igapäevaselt pea kõigi füsioloogiliste protsesside toimimiseks. Vitamiinid aitavad kehal ehitada üles uusi terveid rakke, aeglustada vananemisprotsessi ning tulla kergemini toime erinevate terviseprobleemidega. Eriti on olulised vitamiinid lastele, kes on alles arenemas ning kelle immuunsüsteem ei ole veel piisavalt tugev.

Looduslikud vitamiinid on saadaval väga erineval kujul - näiteks tilkadena, spreina, lastele (miks mitte ka täiskasvanutele) kummikarudena, tablettidena ja kapslitena. Seega igaüks leiab endale mugavaima võimaluse, kuidas vitamiini võtta.

Millised looduslikud vitamiinid on need, mida võiks võtta?

Immuunsüsteemi toetamiseks ja väsimuse vähendamiseks võiks võtta eelkõige D-vitamiini, C-vitamiini ja B-vitamiini. Samuti on vajalik E-vitamiin. Loomulikult on olulisi vitamiine veel, kuid allpool toome välja just nimetatud vitamiinide rolli.

Viimasel ajal kiiresti arenev liposoomtehnoloogia võimaldab luua sellised toidulisandid, mis muudavad toitained (vitamiinid ning mineraalained) kudedele ja rakustruktuuridele paremini omastatavaks. Vitamiinid ja mineraalid sobivad võtmiseks loomulikult ka tableti, kapsli või tilga kujul, kuid liposoomsena on mõju kiirem. Seega osa vitamiine on müügil ka liposoomsel kujul.

B-vitamiin - B vitamiin sisaldab koliini ja inositooli, mis tõhustavad organismis B vitamiini omastamist. Koliini puudus organismis võib tekitada väsimust. Lisaks aitab B-vitamiin kaitsta rakke stressi eest.

Looduslik C vitamiin - C-vitamiin aitab vähendada väsimust ja kurnatust, samuti tugevdab immuunsüsteemi. Ecosh C vitamiin on saadaval liposomaatilisena, mistõttu mõju on kiirem kui tablettide või kapslite puhul.

Looduslik D vitamiin - D-vitamiin on Eesti jaheda kliima ja vähese päikese tõttu hädavajalik, seda eriti perioodil septembrist maini. D vitamiin toetab immuunsüsteemi, samuti on see vajalik luude ja hammaste jaoks ning aitab kaasa närvisüsteemi ja ainevahetuse normaalsele talitlusele. Näiteks on müügil Ecosh D vitamiin kapsli või tilga kujul, kuid Ecosh liposomaatiliste toodete sarja kuulub ka vegan liposoomne D3-vitamiin, mis on valmistatud samblikust.

Looduslik E vitamiin - E- vitamiin tugevdab (nagu ka C vitamiin) organismi immuunsüsteemi ja aitab kaasa veresoonte puhaste ja tervetena hoidmisele.

Ecosh tooted on veebilehel saadaval laias valikus ning lisaks ülal mainitud vitamiinidele, leiab sealt ka valdkondade kaupa tootesoovitusi. Eraldi on välja toodud tooted näiteks juuste jaoks (biotiin - vajalik juuste, küünte ja naha jaoks), silmadele silmavitamiinid (sisaldab täiskomplekti antioksüdante, vitamiine, mineraale), tooted vererõhu ja vaimse tervise jaoks ning ka reisikombod vastavalt sellele, kas ees ootab suusapuhkus või päikesereis.

Cytoplan looduslike vitamiinide valikus on kombosid nii meeste viljakuse kui ka naistele menopausi toetuseks, samuti erinevaid segusid multivitamiinide ja mineraalidega, mistõttu ei pea igapäevaselt mitmeid erinevaid kapsleid võtma selle asemel, et kasutada ühte toodet. Näiteks kapslid juuste, küünte, naha ja liigeste jaoks on samuti hea võimalus saada ühest kapslist mitu erinevat funktsiooni.

Looduslikud vitamiinid ja mineraalid on (lisaks täiskasvanutele) loomulikult vajalikud ka lastele. Lastele ei meeldi tabletti ja kapslit võtta ning suurematele lastele ilmselt ka tilkade kujul vitamiinid ei ole nende esimene eelistus. Looduslikud vitamiinid lastele, mis on kummikarudena ja mis ei sisalda kunstlikke värvi- ega maitseaineid ega želatiini (nt Cytoplan nutri bears), meeldivad palju rohkem, mistõttu nende võtmine ei ole lapsele vastumeelne. Pigem vastupidi - tuleb aeg-ajalt meelde tuletada, et päevast annust ei tohi ületada.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid