Magneesiumipreparaate on mitmes vormis: magneesiumglütsinaat, magneesiumtsitraat jne
Magneesiumi tase organsimis oleneb suuresti inimese enda eluviisist. Meie organism suudab talletada igapäevaselt ainult osa magneesiumist ning siis on magneesiumipuudus kerge tekkima.
Kõige sagedamini põhjustavad magneesiumipuudust valed toitumisharjumused, aga ka stress, spordig üle pingutamine, liigne alkoholi ja kohvi joomine ning mõned ravimid, nagu diureetikumid ja kortikosteroidid.
Magneesiumivajadus on suurem kasvueas noorukitel, rasedatel, imetavatel emadel ja ka mitmete haiguslike seisundite korral (näiteks kõhulahtisus, oksendamine, neeru-, kilpnäärme- ja maksahaigused, diabeet, rasvumine) Imendumine oleneb ka sellest, kasorganismis on piisavalt kaltsiumi. Kui kaltsiumi on vähe, magneesium ei imendu.
Magneesiumipuudus võib viia raskete terviseprobleemideni, nagu näiteks lihasekrambid, une- ja koordinatsioonihäired, kõrge vererõhk ning südame rütmihäired.
Magneesiumipuuduse sümptomiteks on nn jooksvad siplegad kätel ja jalgadel, jalakrambid, silmalau tõmblemine, aga ka püsiv närvilisus ja väsimus.
Parima imenduvusega on magneesiutsitraat, -glükonaat ja -glütsinaat. Mitmete uuringute järgi sobib magneesiumglütsinaat väga hästi inimestele, kel on probleeme sooltega, näiteks tundliku kõhu puhul võiks kasutada just seda. Magneesiumglütsinaat imendub küll ka iseseisvalt, aga selle omastatavust soodustavad B-grupi vitamiinid ning C- ja D-vitamiinid. Kuna magneesium on vesilahustuv mineraal, siis olenemata sellest, kas kasutada pulbrit, tabletti või geeli, on vee joomine koos magneesiumipreparaadi manustamisega äärmiselt vajalik.
Magneesiumipuuduse täielikuks korvamiseks kulub keskmiselt 3-6 kuud.