Mis on hiirekäsi?

Kodutohter
10.12.2021
Shutterstock

Termin hiirekäsi viitab sellele, et kontoritööd tehes kasutatakse terve päev arvutihiirt, mis põhjustab küünarvarre ülekoormust.

Samasuguseid sümptomeid võib tegelikult saada ükskõik millisest küünarvarre lihaste koormusest. Näiteks tennise- või golfi küünarliiges tekitab samuti valu ja käe survejõu nõrkust.

Kui päev otsa kasutatakse klahvistikku ja arvutihiirt, teevad küünarvarre sirutajalihased ja nende kinnituskohad staatilist tööd. Kehv ergonoomia ja istumisasend, näiteks liiga madal tool, põhjustavad selle, et käsi on pidevalt vales ja koormavas asendis. Ranne peaks olema hiirel otse ja toetuma randmetoele, et sirutajalihastele tekiks võimalikult väike koormus.

Hiirekäsi vajab paranemiseks aega, sest see ka tekib pikema aja jooksul. Lisaks lihaste kinnituskohtade kroonilisele kõõluste ärritusele on lihaskoes nõrgenenud ka vereringe. Paranemine algab, kui lihaste ja kõõluste vereringe paraneb. Selleks on vaja teha võimlemisharjutusi.

Venitusharjutused lõdvestavad lihaseid ja leevendavad nende pinget. Kuna kehv ergonoomia ja staatiline töötamine tekitavad pinget kogu õlavöötmele, siis pekas tegema võimlemis- ja venitusharjutusi tegema kogu ülakehale.

Sarnased artiklid