Mis on kollageen ja miks me seda vajame?

Rosena
18.11.2021
Sisuturundus
Shutterstock

Kollageen on üks põhilisemaid ja tähtsamaid valke inimkehas. Kollageeni leidub nahas, küüntes, kõhredes, veresoonte seintel, luudes ja hammaste dentiinis. Kollageen on sidekoe peamine komponent.

Kui noore inimese organism toodab piisavalt vajalikku kollageeni, siis alates juba 25. eluaastast hakkab kollageenitootmine vähenema ja väheneb aastatega veelgi. Kollageenipuuduse märgid on kuiv ja õhenev nahk ning probleemid liigestega. Ise saab kollageenikadu ennetada, kui vältida stressi ja liigset päevitamist, lõpetada suitsetamine ning süüa kollageenirikkaid toiduaineid, nagu brokoli, tomatid, maasikad ja oomega3 rasvhappeid sisaldavaid toite.

Kuid organismi aidata saab ka erinevate kollageeni sisaldavate toidulisanditega, millega saab korvata kollageenikadu ja mis soodustavad kollageeni tootmist.

Eternal Youth kollageeniampsud

5 põhjust, miks vajame kollageeni:

* Kollageen on vananemisvastane.

* Kollageen aitab vähendada tselluliiti ning taastab juuste ja küünte elujõu.

* Kollageen aitab ennetada vanusega kaasnevaid liigesemuresid.

* Kollageen toetab ainevahetust ja lihaseid.

* Toetab südant ja veel paljusid muid olulisi protsesse kehas.

Collibre kollageenijoogid

Epp, 50

Sain proovimiseks Rosena Eternal Youth kollageenimarmelaadid. Olen juba pikemat aega mõelnud, et võiks kollageenipreparaate proovida. Nimelt vaevab mind juba tükk aega parema käe ranne. Töötan palju arvutihiirega ja ebamugav valu annab pidevalt tunda. Perearst kinnitas peale röntgeni tegemist, et näha on liigegeskulumust ehk mind kimbutab juba artroos. Olen 50aastane ja see uudis mind küll ei rõõmustanud. Mis nii edasi saab?

Mingil määral on abi olnud valuvaigistitest, aga sooviksin ikkagi põhjust ravida. Nii alustasin liigeseampsude söömist. Otsustasin võtta päevas kaks marmelaadi. Esmalt tuleb kohe mainida, et tegemist on väga maitsvate ampsudega. Mulle üldse meeldivad väga marmelaadikommid ja kollageeniampsud olid minu jaoks kui maius. Mõnus hapukas sidruni maitse ahvatles ära sööma korraga tervet pakki. Kirjade järgi tohib päevas süüa siiski ainult 1-3 ampsu.

Plussiks on veel see, et lisaks sisaldavad marmelaadid C-vitamiini, mis toetab kollageeni omastamist organismi poolt. Sel perioodil ma C-vitamiini enam lisaks ei võtnud.

Ampsud on tänaseks otsas. Ja ütlen ausalt, et olukord on ikka palju parem. Öösiti ranne enam ei valuta ja ka päeval saan rahulikult tööd teha. Muide, käisin ka üle pika aja bowlingus. Varasemal paaril aastal olen seda vältinud, sest ranne on olnud valus.

Mulle tundub, et boonusena olen saanud ka pehmema näonaha.

Kindlasti tahan veel ühe paki kollageeniampsusid ära süüa, et tulemus oleks veelgi pikaajalisem. Võtsin endale eesmärgiks, et igal aastal teen vähemalt paar kollageenikuuri.

Ma ei taha, et juba praegu hakkab liigeskulumus siit ja sealt mulle märku andma. Tahaks veel liikuda ja täisväärtuslikult elada!

Mari, 46

Olin näinud artikleid ja reklaame kollageeni kohta, kuid polnud asjasse süvenenud, ega ise kollageeni proovinud.

Sain firmalt Rosena testimiseks paki, mille peal oli kiri DermaNutrix. Pakis olid pakikesed oranži geelja kollageeniga. Iga pakike sisaldab 5 g kollageeni. Kasutamine on lihtne, pakikese sisu tuleb segada veega ja nii saab üllatavalt maitsva joogi. Päevane ports on üks või kaks pakki. Otsustasin alustada tutvumist kollageeniga jõuliselt ja võtta päevas kaks pakki. Tegin hommikul suurde kruusi joogi valmis ja jõin selle päeva jooksul ära. Kuigi pakil polnud imendumise kohta midagi öeldud, arvasin ise, et äkki omastab organism seda paremini, kui juua jooki kahes-kolmes jaos, mitte korraga. Tundub, et organismile selline jaotus sobis, sest kuuri lõppedes tundsin end väga reipalt. Uurisin pakilt, kas tootele on lisatud veel vitamiine, mis jõudu annavad, aga seletuses oli öeldud, et sisaldab puhast kalasoomustest pärit kollageeni. Arvatagi, et vaatasin kuuri lõppedes igal hommikul uudishimulikult peeglisse ja no tõepoolest, minu näonahk on läinud pehmemaks, puhtamaks ja need väikesed kortusukesed, mida keegi teine tähele ei pane, aga mille olemasolust ma ise valusalt teadlik olen, on läinud tunduvalt madalamaks. Kuna olen suur magusasõber, siis muretsesin endale lisaks kollageeniampsud šokolaadiga.

Hele, 53

Otsustasin proovida mustsõstramaitselisi kollageeni iluampse. Olen kollageenist lugenud ja kuulnud, et organism vajab seda, ning vanemas eas on kollageenikadu suurem. Muidugi peaks kõik vajaliku saama kätte tervislikust toidust, aga kuna kollageeni on just kontidest tehtud puljongis ja lihas ja mina pole just suur lihasõber ning üritan seda vähem tarbida, siis arvasin, et vajan kollageeniga toidulisandit, et oma nahka pisut turgutada. Iluampsud osutusid väga maitsvateks marmelaadipallideks. Üks amps sisaldab 1000 mg kollageeni ja päevane ports on 1-3 pallikest.

Esimese pakiga olin hoolikas, võtsin iga päev kolm pallikest. Teisest pakist võtsin iga päev kaks marmelaadi ja vahel jäi ka mõni päev vahele. Ega mul suuri ootusi polnud ja ausalt öeldes jõudsin juba ära unustada, et mul on kollageenikuur käsil. Sellepärast olin üllatunud, kui sõbranna ühel päeval küsis, et kas ma olem kosmeetiku juures käinud või uue tõhusa kreemi ostnud. Uurisin siis ise ka ennast peeglist ja tõesti, silmade all ja suu ümber olevad peened kortsukesed on tunduvalt silenenud ja näol oli värskem jume. Minu jaoks on see täiesti piisav põhjus, et paari kuu pärast uus kollageenikuur ette võtta.

Marianne, 44

Olen paadunud šokohoolik ja võitlen šokolaadi süües kogu aeg südametunnistusega, mis koputab ja käsib vähem magusat süüa. Ja ammu olen mõelnud, et miks küll head ja maitsvad asjad pole kasulikud vaid tõstavad hoopis kaalu. Nii et minu jaoks polnud üldse kahtlust, millist kollageenitoodet valida. Šokolaadiga kaetud tatrapallid, mille päevane ports sisaldab 2000 mg kollageeni, on just need, millega oma südametunnistus maha rahustada. Mis saaks olla veel parem, kui kasulik maius, sest kerakesed sisaldavad lisaks ka C-vitamiini. Liiga hoogu ei maksa muidugi minna, sest soovituslik kogus on neli maiust päevas. Igatahes selline kollageenikuur mulle meeldib. Võtsin iga päev peale sööki neli šokolaadikuuli ja magustoitu polnud vajagi. Meeldiv üllatus oli see, et kui muidu tabab mind peale lõunat hirmus magusaisu, siis nüüd oli see kadunud.

Kuuri lõppedes tundus, et nägu oleks nagu natuke siledam küll, kuid minu jaoks oli käige suurem pluss see, et kadus ära piinav magusaisu ja et olen leidnud lõpuks ometi maiuse, mis on ka kasulik.

Tiina, 59

Tegin valiku Collibre kollageenijookide kasuks, sest need tundusid tõhusad. Tundsin juba pikemat aega, et nahk vajaks turgutust. Olen proovinud palju erinevad kreeme ja protseduure, kuid tulemus on ikka väga lühiajaline. Olen ka oma kosmeetikule öelnud, et ilmselt aitab kortsude vastu ikkagi ainult giljotiin. Aga lootus sureb viimasena ja mõte, et võiks oma nahka seestpoolt aidata, meeldis mulle. Jõin iga päev väikese pudelitäie maitsvat mahla, mis annab päevas lausa 10000 mg puhast kollageeni. Kuna jook on väga maitsev, siis polnud meelespidamisega mingit probleemi, pigem pidin endale meelde tuletama seda, et tänane ports on juba joodud.

Suuri ootusi mul tulemuste suhtes polnud, pigem uudishimu, sest olin vahepeal lugenud kollageeni kohta palju artikleid. Kuid pidin meeldivalt üllatuma, sest paar nädalat peale kuuri lõppu oli mu näonahk tuntavalt parema väljanägemisega. Nahk oli puhanum, siledam ja tundus olevat ka rohkem toonuses. Ostsin lisaks veel mustsõstramaitselised iluampsud, et seda tulemust veel natuke aega hoida. Aga kõige suurem üllatus oli see, et mu tüütu lõhe pöidlaküünes hakkas kuu aega peale kollageenikuuri kinni kasvama.

Elle, 60

Vist kõik inimesed teavad kui oluline on keha toimimise jaoks kollageen. Ta annab tugiaparaadile liikuvuse. See valk on toeks nii liigeste kui paljude teiste elundite heale tervisele. Kuid kollageeni tase ja tootmine kehas aastatega aina väheneb. Kõrgemas eas on seda juba nii vähe, et kõige suurem organ, nahk, hakkab kaotama elastsust ja tekivad kortsud. Selle tasub mõelda järjepidevalt juba nooremas eas.

Eternal Youth Iluampsud on mustsõstramaitselised kollageeni ja C-vitamiiniga (aitab kollageeni omastada) käsitöömarmelaadid. See Eesti toode on mugav ja maitsev viis tarbida kollageeni ja samal ajal rahuldada ka magusaisu.

Sain paki 30 ampsuga oma kollageenivaru täiendamiseks. Ühes ampsus on 1 g kollageenhüdrolüsaati ja 10 g c-vitamiini. Soovitati võtta päevas 1-3 ampsu kuid oma hektilise eluviisi juures sain end toetada vaid ühe ampsuga peale hommikusööki, mida ma kunagi vahele ei jäta. Väga mõnus hommikusöögi lõpetus – nagu täpp i peal! Kuu ajaga märkasin, et mu tavaliselt narmendavad küüned on katsumustele vastu pannud ja juukseid ei lange enam kammides nii palju kui enne. Seda tean kindlasti, et tegin oma vananevale nahale teene. Kindlasti on mõistlikum süüa neid kollageeni ampse muu magusa asemel. See kaunis ja paraja suurusega pakend mahub mugavalt kaasa igasse kotti.

Testitud kollageenitooted leiab Tradehouse ja Prokosmeetika kauplustest ning piiratud valikus ka Südameapteekidest ja Apotheka apteekidest. Rosena.ee e-poes kehtib aga detsembri lõpuni tavahinnaga kollageeni toidulisanditele sooduskood KOLLAGEEN, mis annab kassas 20% soodustust. www.rosena.ee

Sarnased artiklid