Parima arsti CV koostamine ja välimus

10.07.2023
Sisuturundus

Kuigi arstid võivad murdunud luud korda teha, diagnoosida haruldast nahahaigust või isegi opereerida
aju, on nad pigem vaikselt pädevad spetsialistid ja mitte suured enesereklaamijad. 

Ometi on arukas enesereklaamimine - eelkõige suurepärane arstide elulookirjeldus - just see, mida nad vajavad, et leida endale sobiv töökoht. Meditsiinikoolis õpetatakse, kuidas diagnoosida eksootilisi haigusi, kuid seal ei õpetata, kuidas kirjutada elulookirjeldust.
MILLINE ON ARSTI TÖÖ?
Meditsiin on üks maailma ihaldatumaid, kõige paremini tasustatavaid ja austusväärsemaid elukutseid ning selleks on head põhjused. Arstid on elupäästjad ja me usaldame neile meie kõige väärtuslikuma vara - meie tervise - kaitsmist. Võib-olla ei ole ühtegi valdkonda, mis nõuab nii palju õppeaastaid ja väljaõpet töökohal. Seega on igati õiglane, et arstid on hästi tasustatud.
MILLINE PEAKS OLEMA CV VÄLIMUS, ET KIRJUTADA PARIM CV
Arsti elulookirjelduse anatoomia on praktiliselt sama, mis kõigi ametite puhul, hõlmates järgmisi olulisi osi:
1. Pealkiri
2. Kokkuvõte
3. Tööalane ajalugu
4. Hariduse osa
5. Oskuste osa
Sõnade kokkuhoid on äärmiselt oluline, et teie elulookirjeldus mahuks ühele leheküljele - lühike ja täpne keelekasutus, mis väldib kordusi. Samal põhjusel peate hoolikalt valima, millist teavet lisada või välja jätta.
MIDA PEAKS PARIM CV SISALDAMA
Pidage meeles, et elulookirjeldus ei ole murtud käe kips - see peab olema paindlik. Kõik tööandjad ei ole võrdsed ja teie CV ei tohiks olla kivisse raiutud. Pöörake tähelepanu igale tööandjale, kes teid huvitab, ja kohandage oma elulookirjeldus nii, et see vastaks iga tööandja otsitud talentidele ja kvalifikatsioonile.
Seda viimast punkti ei saa piisavalt rõhutada, sest see on sageli peamine erinevus eiratud ja intervjuuni viinud CV vahel. Pea meeles, et sa ei püüa kedagi veenda, et sa väärid tööd - sa näitad, et sul on konkreetsed oskused, mida sinu sihttööandja otsib.
Ja ärge unustage põhitõdesid: Hea arsti CV peaks näitama teie võimet diagnoosida ja ravida haigusi, juhtida patsientide ravi ja luua häid suhteid patsientidega. Peate näitama, et teil on suurepärased teadmised anatoomiast, patoloogiast ja heaolust ning et olete ekspert nii kõvas teaduses kui ka pehmetes oskustes.

PARIMA CV KOOSTAMISE PÕHITÕED:
 Igasuguste arstide tööturg jääb eeldatavasti tugevaks, hoolimata kutseala keskmisest
aeglasemast kasvutempost. Mõned erialad on tunduvalt nõutumad kui teised.
 Kirurgiks võib olla raskem saada kui psühhiaatriks - samas on meditsiinis kõige suurem töökoha
kasv eeldatavasti psühhiaatrite seas ja kõige väiksem kirurgide seas.
 Konkurents parimate töökohtade pärast võib olla tihe ja neid ei jagata juhuslikult.
 Arukas ettevalmistus ja suurepärase elulookirjelduse koostamine võib tähendada vahet
pakutava töökoha vastuvõtmise ja soovitud töökoha saamise vahel.
 Arstide elulookirjeldustes tuleb arvestada automatiseeritud taotlejate jälgimissüsteemidega, mis võivad taotluse tagasi lükata, enne kui tööandja seda isegi vaatab.
Võtke arvesse, mida iga tulevane tööandja otsib, ja kohandage oma CV vastavalt sellele.
KUJUNDUS JA DISAIN PARIMA CV LOOMISEKS: VÄLIMUS ON OLULINE
Arsti elulookirjelduse puhul on oluline puhas, selge ja sujuv kujundus ja disain. Te ei juhataks patsiente korrastatud ja määrdunud uuringuruumi ja teie CV peaks peegeldama sama suurt tähelepanu detailidele kui teie praksis. Hästi organiseeritud, tasakaalustatud ja lugemisele kutsuv. Puhas, sidus, selge, ülevaatlik. Atraktiivne, kuid lihtne. Elegantne, kuid mitte üledekoreeritud. puhas, selge, vigadeta kujundus on iga arsti elulookirjelduse jaoks hädavajalik. Te ei juhataks patsiente korrastatud, määrdunud
uuringuruumi ja teie CV peaks peegeldama sama suurt tähelepanu detailidele kui teie praksis. Puhas, sidus, selge, ülevaatlik. Atraktiivne, kuid lihtne. Elegantne, kuid mitte üle dekoreeritud.
VORMINDAMISE NIPID
Iga vormingu valikul peaks olema sama eesmärk - parem loetavus. Alates kirjatüüpidest, marginaalide laiusest ja reavahedest kuni üldise valge ruumi ja värvilaikudeni, on kõige tähtsam lugejasõbralikkus. Kui kasutate oma elulookirjelduse koostamiseks tavalist tekstitöötlustarkvara, on soovitav rakendada täiendavaid ettevaatusabinõusid. Vormindamisvead võivad muuta teie dokumendi osad ATSi jaoks loetamatuks, kui see esitatakse internetis. Lõpliku versiooni salvestamine PDF-vormingus on soovitatav
kaitsevahend.
KUIDAS KOOSTADA PARIM CV JA ERISTUDA TEISTEST?
Mis teeb teid mitme sama kvalifikatsiooniga töökoha kandidaadi seas paremaks? Intrigeeriv elulookirjeldus ning muljetavaldavad töö- ja haridusteemalised lõigud annavad teile hea alguse. Aga mis siis, kui mõni teine kandidaat on samavõrd väärtuslik?
Kokkuvõte ja oskuste jaotised on justkui elulookirjelduse tugipunktid, mis võimaldavad teil natuke kiidelda sellega, milles te olete hea. Kas teil on erakordsed meditsiinilised teadmised mõnes eriala valdkonnas? Kas te valdate mõnda võõrkeelt, mis võimaldaks teil suhelda patsientidega, kes ei räägi inglise keelt? Kas olete silmapaistev suhtleja, kes suudab aidata patsientidel nende meditsiinilistest probleemidest aru saada ning suhelda tõhusalt kolleegidega? Kõik need võivad anda teile eelise - jällegi, lähtudes ametikohale esitatavatest nõuetest.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid