Pööra tähelepanu headele asjadele

Kodutohter
06.02.2024
Shutterstock

Naerata! Kui naeratad, tekib ajus heaolu ühendeid, nagu näiteks dopamiini.

Kirjuta igal õhtul enne magama minemist üles vähemal kolm asja, mis täna hästi läksid ja rõõmu tegid. Need võivad olla lihtsad asjad, nagu näiteks õigel ajal bussi peale jõudmine või laiskust ületades trenni minek, kui midagi paremat meelde ei tule.

Mõtle järele, miks asjad õnnestusid. Jõudsin bussile, sest tõusin kohe peale äratust üles ja ei jäänud voodisse vedelema. Läksin trenni, sest tuli meelde, kui hea on enesetunne peale füüsilist pingutust.

Kui kordad seda igal õhtul, siis märkad mustrit asjadest, mis sind rõõmsaks ja õnnelikuks teevad ja saad aru, kuidas seda saavutada.

Naerata! Kui naeratad, tekib ajus heaolu ühendeid, nagu näiteks dopamiini. Samal ajal pulss rahuneb ja stress taandub.

Kansase ülikooli teadlased tegid kindlaks, et see toimib isegi siis, kui teeskled naeratust. Need katses osalejad, kes hoidsid kasvõi vägisi naeratust näol, läbisid stressitestid palju paremate tulemustega kui need, kes olid tõsise näoga. Meetod toimib, kuigi katses osalejad isegi ei tajunud, et nad naeratasid.

Hea on ka see, et naeratus nakkab. Kui naeratad kellelegi, siis tavaliselt naeratab inimene vastu. Nii saab tekitada hea tuju epideemia ja panema aju tootma dopamiini.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid