Tähelepanu talvisele nahale!

Kodutohter
07.02.2022
Shutterstock

Nahk peab talvel välja kannatama kuivust, pakast ja külma tuult.

Kuiv sise- ja välisõhk, pakane ja suured temperatuurikõikumised panevad meie naha proovile. Tundub, et ükski kreem pole piisav, et toita ja niisutada nahka.

Nahk on kuiv ja pingul.

Pingul nahk annab märku, et on liiga kuiv ja vajab abi.

Vaheta kõik hooldustooted toitvamate vastu. Kasuta õhtuti üliniisutavat kreemi või seerumit.

Väldi näo ja kaela pesemist kraanivee, tavalise seebi või dušigeeliga, sest nendes on palju puhastusaineid, mis kuivatavad liialt näonahka. Ära kasuta ka alkoholi sisaldavat näovett.

Nahk on ärritunud ja punetab.

Tundlik nahk reageerib pakasele ärritusega. Vahel külmast sooja tuppa tulles tekivad põskedele punased laigud, mis ei lähegi niipea ära, vaid võivad hakata hoopis kestendama.

Õrna nahaga peab võimalikult palju vältima just külma tuult. Tuleb kaitsta nahka kapuutside, sallide ja mütsidega. Hea on määrida põsed kokku külma eest kaitsva kreemi või salviga.

Väldi järske temperatuurimuutusi ja kaitse nägu tuule eest. Kui näonahk on õrn, ära jookse saunast jääauku ja tagasi.

Nahk on kare ketendab ja ketendav.

Pikalt kuivanud nahk hakkab ketendama ja muutub karedaks.

Kontrolli, et su hooldusvahendid sisaldaksid rasvhappeid. Sellisel nahal on puudus rasvainetest, mis kaitseksid naha pinda ja hoiaksid nahas niiskust. Kerge koorimine aitab eemaldada surnud nahakihti. Nii imenduvad toitained paremini. Õhtuti võib teha maske sooja õliga.

Väldi suureteralisi koorijaid. Ära katsu nägu pesemata kätega, sest ketendaval nahal võib tekkida ka haavandeid, mis võivad minna põletikuliseks.

Sarnased artiklid