Hommikusöök on hea siis, kui võtab näljatunde ära, hoiab kõhu lõunasöögini täis ja annab õige koguse energiat hommikuseks tööks ja tegemisteks.
Hommikusöök on üks päeva põhitoidukordi, seega peaks see sisaldama ka portsu köögivilju ja portsu värskeid marju või puuvilju. Hommikusöök hoiab näljatunde eemal, kui sisaldab kvaliteetseid, st kiudainerikkaid süsivesikute allikaid, nagu täisteratoodetest valmistatud pudrud ja leivad. Iga päev peaks saama vähemalt 25-35 grammi kiudaineid ning eriti lihtne on neid lisada hommikusöögile. Hommikusöögiga peaks saama ka piisavalt valku, umbes 15-25 grammi, olenevalt soost, kehakaalust ja treeningu mahust.
1. Pudruhommikusöök
3 dl piimas keedetud kaerahelbeid, 1,5 dl metsmustikaid või muid marju. 1,5 sl soolata pähklisegu. Valgu saamiseks võib pudrule lisada kodujuustu. Kohv või tee. Sobib ka näiteks õun.
2. Võileiva hommikusöök
Kaks rukkileivatükki, muna (võib-olla mitte iga päev), paar väherasvast lihalõiku või madala rasvasisaldusega juustu. Tomat/kurk/salat/köögiviljad (näpunäide: lõika porgandist juusturiivi või koorimisnoaga laastud).
Leiva peale võib panna näiteks hummust, avokaadot või puuvilju. Lisaks maitsestamata jogurt, marjad, seemned ja pähklid.
3. Kiire hommikune vahepala
Rikkalik smuuti näiteks marjade ja/või puuviljadega, rasvavaba jogurti või kohupiima, kaerakliide või kaerahelveste, linaseemnejahu, seemnete või pähklitega. Smuutidesse sobivad ka köögiviljad nagu lehtkapsas, spargelkapsas, spinat, kurk ja salatid. Maitsesse toovad vaheldust näiteks ingver või värske basiilik.
Smuuti on hea hommikusöök, kui on kiire, kuigi vedel hommikusöök ei hoia lõunani kõhtu täis.