Kuidas saada hommikuinimeseks
Keilit Aedma
05.04.2016

 

Vabal päeval hommikune võitlus voodis iseendaga, ja sa pead selle võitma! Mida varem sa hommikul ärkad, seda pikem on su päev ning seda rohkem saadad päeva jooksul ka korda. Unusta vabandused, et sul polnud pesu pesemiseks või tööpakkumisele vastamiseks piisavalt aega. Kasuta alljärgnevaid tulusaid nippe ja saavuta ühe päevaga rohkem!

 

 

Isegi kui sa pole kunagi n-ö hommikuinimene olnud, on kõik tegelikult kinni sinu iseloomus, ja seda võid sa ümber kasvatada nii, nagu soovid. Ka puhkuse ajal või nädalavahetusel on kasulik juba hommikul vara silmaluugid lahti lüüa – siis saad päeva ära kasutada täpselt nii, nagu sina tahad.

 

  1. Pane paika plaan ja sea kindlad eesmärgid

Mõtle järele, milleks sul kunagi päeva jooksul aega ei jää, ja võta vastu kindel otsus, et tänasest (jah, mitte homsest või uuest kuust) hakkad püüdlema selle poole, et juba peatselt mahuks see sinu päevakavva. Näiteks kui soovid hommikuti vähemalt pool tunnikest mediteerida, pane paika, et ärkad selle võrra varem üles. Kui neid asju on rohkem, mõtle välja, kui palju aega sul nende peale kulub, ja saadki teada, kui palju varem peaksid ärkama.

 

  1. Eemalda magamistoast pimendavad rulood

Ma ei ole kunagi mõistnud, milleks need vajalikud on. Tead ju, kuidas talveperioodi saabudes muutub ärkamine ekstra raskeks just seetõttu, et väljas on pime. Miks end siis ka valgel ajal iga päev piinata? Jäta rulood ette tõmbamata ja tõuse koos päikesega! Su keha ärkab loomuliku valguse käes palju kergemalt ja oled terve päeva värskema mõtlemisega. Talviselt pimedal ajal aga pane toas tuled põlema, usu, see aitab!

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid