Peleta pimedus

Kadi Lehtmets
06.01.2015

 

Kuidas meie esivanemad küll selle peale tulid, et rändasid elama nii kaugele põhja, kus südatalv on nii külm ja pime? Küllap juurdleb nii mõnigi igal talvel selle küsimuse üle. Hädaldamisest pole siiski abi. Kaamoseapaatia vastu tasub võidelda.

 

1. Saagu valgus

Tõmba kardinad akende eest ja ahmi loomulikku valgust endasse nii palju, kui saad. Mine päeva kõige valgemal ajal kasvõi hetkeks õue.

Kui hommikuti on väga raske ärgata, proovi päevavalguslampi. Spetsiaalse päikesevalgust imiteeriva lambi kasutamine aitab tõestatult kaamosmasendust tõrjuda – lampi tuleb lihtsalt instruktsiooni järgi kasutada.

Abi saab ka elu- ja tööruumide heledast valgustamisest. Hingele teeb head küünla- ja kaminavalgus. Tee rõõmuga tuld!

 

2. Kiika taldrikule

Jõuetu enesetunne ajab kergesti maiustama. Paljud kaamosmasendujad kinnitavad, et talviti on neil suurem süsivesikurikaste toitude isu. Valge nisujahu ja suhkrused hõrgutised pakuvad kiiret energiasüsti, aga teada on, et sellele järgneb veresuhkru taseme kukkudes järsk langus.

Mitmekülgne puu- ja köögiviljade, marjade, kala ja täisteratoodete söömine parandab enamasti vitamiinide omastamist ning annab energiat juurde. On ka märgatud, et kalas leiduvad tervislikud rasvhapped mõjuvad meeleolule soodsalt ja tasandavad tujukõikumisi.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid