Selle talve tulemus – ülikuiv nahk ja tselluliit

Koostanud Riina Reiman-Männiste
13.03.2010

Saabugu talv detsembris või veebruaris, ootamatuks nimetame selle ikka. Tänavuse talve käredus mõjus korraliku ehmatusena. Isegi meie nahale ja kehale.
Kosmeetik-koolitaja Anni Mänd nimetab kuiva naha kõige levinumaks probleemiks talvekülma. Nahaärritused, punased laigud, kestendus – ilmselt teevad need muret ka paljudele meie lugejatele. Samuti tselluliit, mis justkui on saanud külmast perioodist uut jõudu.

Ülikuiva naha turgutus
“Kindlasti tuleks käia kosmeetiku juures. Kui enamaks pole kas või rahaliselt võimalik, siis tasub temaga vähemalt nõu pidada, mida just sinu nahk nüüd vajab ja missugused on talvekahjustused. Nii või teisiti on tarvis ka kodus nahka koorida ning teha toitvaid maske,” õpetab Anni, kuidas nahale taas eluvaimu lisada.
“Enne õueminekut tuleb kindlasti kasutada spetsiaalseid kaitsekreeme, mis on ilmastiku- ja tuulekindlad. Kreemid peaksid olema võimalikult rikkaliku konsistentsiga ning toitvad. Praegusel hetkel pole peamine mitte nahka niisutada, vaid toita. Niisutavad tooted on põhiliselt vee baasil ja antud aastaajal võivad need tuua pigem kahju kui kasu.
Koorija tuleb valida vastavalt naha tüübile. Õrn ja tundlik nahk vajab peene konsistentsiga koorijat, mis on pehmem ja kreemisem. Väga head on ensüüme ja happeid sisaldavad koorijad. Need ei ärrita nahka mehaaniliselt, aga samas on hästi tugeva kooriva efektiga. Sellised koorijad lahustavad nahapinnal olevad surnud rakud.”

Hapetega koorimine
Anni Mänd toob salongitoodetest näiteks hapetega koorijad, mille kasutamise tulemusena muutub nahk säravaks ja siledaks. Hapetega koorijat hoitakse nahal kuni 10 minutit, siis loputatakse maha, nahk määritakse niisutava toonikuga ning pannakse peale puhastav savimask. Viimane on vajalik selleks, et tasakaalustada naha pH-d, mis peale happelist koorijat on muutunud happeliseks. Toonik ja mask on leeliselise koostisega. Kui mask on maha pestud, tõmmatakse nägu veel kord niisutava toonikuga üle.
“Happe eelis lisaks koorimisele on veel see, et hape kiirendab uute naharakkude teket ning tugevdab ja parandab naha funktsioone. Vistrikulise ja kahjustatud naha korral paraneb seoses uute rakkude tekkega nahk paremini,” loetleb kosmeetik-koolitaja nimetatud koorimise parimaid omadusi.
“Kodust koorimist tuleb nädalas teha 1 kord, kui nahk on õrn ja tundlik, kombineeritud naha puhul 2 korda ning rasuse naha korral kuni 3 korda. Kõik on väga individuaalne ning soovitusi peaks andma kosmeetik, kuna võib juhtuda, et kliendil pole piisavaid teadmisi oma naha hindamiseks.”

Tselluliit – ebatervisliku elulaadi tulemus “See, et talvel lisandub tselluliiti, on üsna tavaline. Külma tõttu viitsime end vähem liigutada, tarbime rasvasemaid toite. Kõik see aitab tselluliidi tekkele kaasa,” nendib Anni paratamatust ning neile, kes veel pole kuulnud, lisab, et näiteks liibuvate teksaste kandmine aitab tselluliidi tekkele samuti kaasa. “Sellepärast, et lümfiringe ja verevarustus on kitsaste pükste tõttu häiritud.”

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid