Augustikuu rõõmustab veel silmailu, meeldivate lõhnade ja parajalt sumedate öödega, vaata et lausa pealetükkivalt Tahes või tahtmata soovib nii mõnigi sel ajal lühendada suhet Une-Mati või Une-Katiga ning möllata voodis hoopis tõelise Mati või Katiga.
Suur osa paarisuhtes elavaist inimestest on oma seksuaaleluga rahul, kui kaaslane ootab teda paar-kolm korda nädalas pikisilmi voodisse, endal keha kuum. Kas on normaalne, kui aktiivset voodielu soovitakse iga päev või hoopis kord kuus? Või kui kaaslane teeb ettepaneku pidada seksuaalelus väike vahe, näiteks aasta...
Kas võimelda või norsata?
Seksuoloogid siinkohal ettekirjutusi ei tee, sest igal inimesel on ju erinev temperament, sellest sõltub ka suhtumine seksuaalellu. Igaöist vahekorda nad vaid kiidavad, sest siis püsib säde pidevalt õhus ning eluga rahul ja rõõmsad on nii mees kui naine.
Abielupaari seksuaalelu aktiivsust mõjutavad vanus, suhte pikkus, peresuhted üldse, mõlema tervis, elu- ja töömured. Kui nn võimlemisharjutused voodis tunduvad vaid kohusetäitmisena, siis pole kummalgi suurt naudingut loota. Kui aga üks osapool on päevast nii väsinud, et tõesti parajasti ei jaksa, teevad rõõmu ka teise soe külg ning hell paitus. Teineteise puudutamine ja kallistamine hoiavad paarisuhte tugevana ega lase unustada, et oled armastatud ja armastad ise. Väga hea paarisuhe kannatab välja ka kiirseksi, sest teatakse: kui meil on rohkem aega, pühendume teineteisele põhjalikumalt.
Hea seksuaalelu jätab ja annab ruumi mõlema soovidele, aastatepikkune suhe ehk on kergelt leigem, kuid samas on harjutud teineteise rütmi ja ootustega.
Kui näiteks mehel või naisel on tekkinud vaata et sundmõttena soov lohutusseksiks, siis tasub mõelda, miks? Kuigi suur osa meist ehk arvab, et eileõhtuse ägeda tüli võib maandada tänaõhtuse ägeda seksiga, ei ole nii ei seksuoloogide ega ka psühholoogide arvates. Nemad usuvad, et enne tuleb probleemid selgeks rääkida ja alles siis asuda füüsiliste rõõmude juurde.
Loe edasi ajakirjast...