Tahan midagi head!
Maria Torm
07.09.2018

 

Unistad aina šokolaadist või kartulikrõpsudest? Kui selline isu saadab sind pidevalt, võib asi olla puuduvates toitainetes või mingis terviseprobleemis. Millest isud kõnelevad ja kuidas neid alla suruda nii, et pärast ei peaks liigsete kilodega maadlema?

 

 

Loomulikult tekib igaühel meist mõnikord millegi järele isu: kes tahab kiluvõileiba, kes jäätist. Mõnikord vihjavad isud varjatud probleemile, mida tuleks lähemalt uurida, ent igal juhul tuleks kaloririkka ebatervisliku näksi asemel valida tervislikum suutäis.

 

  1. Šokolaad

Aeg-ajalt tükikese šokolaadi igatsemine kuulub elu juurde, aga kui su mõtted hakkavad ainult selle magusa ampsu ümber keerlema, võib sul olla masendus.

Teadlased on depressiooni ja šokolaadiisu seost uurinud ning leidnud, et masendunud inimesed söövad palju rohkem šokolaadi kui need, kellel depressiooni ei täheldatud. Tehtud on ka uuringuid selle kohta, kas šokolaadi söömine parandab meeleolu, ja tõepoolest – see magus jumalate and aitab leevendada halba tuju, kroonilist väsimustunnet, masendust ja ärevust.

Šokolaadi mõju ei ole ainult psühholoogiline: tume šokolaad tõstab aju virgatsainete serotoniini ja dopamiini taset. Samuti aitab šokolaadi suur magneesiumisisaldus meeleolu tõsta ja murelikkust leevendada.

 

Parem valik

Vali tume šokolaad, selline, milles on vähemalt 70 protsenti kakaod, sest seal on vähem suhkrut ja rohkem toitaineid. Väga hästi sobivad ka kakaonööbid, kus suhkrut üldse pole.

Jälgi, et saaksid küllaldaselt magneesiumi – selleks sobivad ka magneesiumipreparaadid. Naised vajavad päevas 310 ja mehed 400 milligrammi magneesiumi.

Kui sa kahtlustad, et su šokolaadiisu peidab endas vaimse tervise probleemi, otsi abi perearstilt või psühholoogilt.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid