Lennukiga reisides tuleb meeles pidada lennutromboosi riski, mis võib tekkida eelkõige pikkadel, kaheksa tundi ja kauem kestvatel reisidel. Tromb tekib kõige sagedamini jalas, sest kui pikalt sundasendis istuda, surub tooliserv põlveõndlale. Tromboosiohtu suurendab ka õhurõhk lennuki salongis. Tromboosile on iseloomulik, et paari nädala jooksul peale lendu tekib ühes jalas tugev valu ja turse, raskemal juhul võib tromb kanduda verevooluga kopsuarterisse, põhjustades eluohtliku seisundi.
Trombi teket soodustavad veel mitmed seisundid ja haigused (suitsetamine, hiljutine operatsioon, rasedus, pahaloomuline kasvaja), aga ka näiteks rasestumisvastased pillid ja hormoonasendusravimid.
Lennu ajal on soovitatav kanda lahedaid riideid, mis kusagilt ei pigista ega takista vereringet, juua piisavalt, teha jalgadega sirutusi ja jalaringe, tõusta vahepeal püsti ja liikuda mööda salongi vahekäiku.
Suurema tromboosiohuga inimestel on soovitatav kanda apteekides ja tervisepoodides müüdavaid rõhksukki või -põlvikuid. Arst võib tromboosiohuga reisijatele välja kirjutada ka verd vedeldava madalmolekulaarse hepariinisüsti, mis tuleb teha kõhunaha alla enne lennureisi, sellega väheneb tromboosioht oluliselt.