Kas ärevusest saab vabaneda?

Kodutohter
02.11.2020
Shutterstock

Sotsiaalset ärevust on esinenud alati. See paistab tänapäeval lihtsalt rohkem välja, sest töökohal hinnatakse rohkem sotsiaalseid oskusi.

Kas ärevusest saab vabaneda?

 

Sotsiaalne ärevus on uus ilming.

Müüt.

Sotsiaalset ärevust on esinenud alati. See paistab tänapäeval lihtsalt rohkem välja, sest töökohal hinnatakse rohkem sotsiaalseid oskusi – ladusat suhtlemist, esil olemist ja koosolekutel sõna võtmist. Ärevus võib ohustada karjääri, sest alati ei osata hinnata, et inimeste temperament on erinev. Arg ja häbelik võib olla sama hea töötaja kui ladus ja lärmakas suhtleja.

 

Ärevuse käes kannatavad igas eas inimesed.

Tõde.

Ärevushäire algab tavaliselt nooruses, Keskikka jõudnud ärevushäirega inimene on tavaliselt arendanud oskuse vältida vahetut suhtlemist vajavaid üritusi ja võib olla sotsiaalselt tõrjutud. Seetõttu peab abi otsima võimalikult varakult. Ka koolides peaksid olema psühholoogid, et märgata ärevushäirega õpilasi ja neid abistada.

 

Ärevusega peab õppima elama.

Müüt.

Sotsiaalsest ärevusest on praegusel ajal tehtud palju uuringuid ja seda saab ravida. Süvenedes sellesse, kuidas ärevus tekib ja mis selle vallandab võib, ning pannes ennast järk-järgult ebamugavatesse olukordadesse, saab lõpuks asjade üle kontrolli. Ärevushäire raviks on arendatud lühikesi psühhoteraapiaid. Meeles peab pidama, et endale ei tohi esitada liiga kõrgeid nõudmisi ja ärevushäire ei peagi täielikult ära kaduma.

Sarnased artiklid