Kas kontaktläätsedega võib minna sauna?

Kodutohter
05.09.2020
Shutterstock

Jäigad kontaktläätsed ei sobi ujumiseks ega saunaminekuks.

Kas kontaktläätsedega võib minna sauna?

 

 

Kontaktläätsedega võib ujuda.

Tõde.

Praegusel ajal on peaaegu kõik kontaktläätsed pehmed ja nendega võib minna ujuma. Pehmed läätsed püsivad hästi silmas, ainult vahel harva võib juhtuda, et vesi läheb silma ja uhub läätse minema. Jäigad kontaktläätsed seevastu ei sobi ujumiseks. Hügieeni pärast oleks ujulas kasutamiseks kõige parem valik ühekordsed kontaktläätsed, sest basseinivee kloor või muud puhastusained võivad jätta läätsedele jäljed. Ühekordsed läätsed võib peale ujumas käimist ära visata.

 

Kontaktläätsedega võib sukelduda ilma ujumisprillideta.

Müüt.

Kui kontaktläätsede kandja sukeldub silmad lahti, peab kindlasti kasutama veekindlaid ujumisprille. Kontaktläätsede kandjatele põhjustab kloor on rohkem silmade punetust. See pole küll ohtlik, kuid pole ka mugav tunne.

 

Kontaktläätsi võib kanda saunas.

Tõde.

Kontaktläätsedega võib tõesti saunas käia, kuid tuleb meeles pidada, et silmi peab sageli pilgutama. Saunakuumus kuivatab silma, silma pilgutamine niisutab läätsi. Kõikidele, kellel on kuivad silmad, läätsedega saunas käimise siiski ei sobi. Kui tundub, et see ärritab liigselt silmi ja ka silmade pilgutamine ei niisuta neid piisavalt, peaks läätsed enne sauna minekut ära võtma.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid