Kui laps ei söö köögivilju, kasuta kavalust

Kodutohter
09.01.2023
Shutterstock

Vanemad peaksid jääma kindlameelseks ja pakkuma järjekindlalt lapsele köögiviljatoite.

Kuigi öeldakse, et laps ise poes ei käi ja süüa ei osta ning tema eest otsustavad vanemad, võivad väikesed lapsed olla ootamatult kindlameelsed ja jonnakad ning valida välja ainult paar toitu, mida nad on nõus sööma.

Väike laps kulutab palju energiat ja kõht läheb ruttu tühjaks. Kas ta sööb toidukordade vahel küpsiseid, kohukesi, jogurtit, joob palju piima või magusat mahla? Sellest kombest tuleks laps kindlalt võõrutada, sest kui hambad on kogu aeg toidu ja joogiga koos, tekib kergesti hambakaaries. Ka magusad puuviljad ajavad söögiisu ära.

Vanemad peaksid jääma kindlameelseks ja pakkuma järjekindlalt lapsele köögiviljatoite. Isegi kui laps on nõus sööma ainult makarone, on võimalik ka neid kavalalt valmistada. Makaronid peaksid olema täisterajahust ja kastme hulka saab lisada peene riiviga riivitud porgandit, kaalikat, kapsat või suvikõrvitsat. Ka hommikuse pudru hulka võib porgandit ja õuna riivida või lisada kuivatatud puuvilju. Selle asemel, et osta poejäätist, võib teha seda ise: segada kokku banaan, jogurt ja marjad ning panna jäätisevormidega sügavkülma.

Sarnased artiklid