Eriti lõunasöögil tuleb pöörata tähelepanu, et taldrikul oleks piisavalt valku ja kiudaineid, sest lõunasöök mõjutab ülejäänud päeva veresuhkru taset.
Enneta näljatunnet. Töö juurde sahtlisse peaks varuma tervislikke suupisteid, nagu näiteks pähkleid, õunu või jogurtit. Kõige hullem on minna peale tööd tühja kõhuga poodi, siis on raske magusariiulitest mööda minna. Väga tähtis on regulaarne söömine, et näljatunne ei kasvaks liiga suureks.
Hoia kodus toidutagavara, nagu näiteks mune, tuunikalakonserve, täisterapastat ja -leiba, aedvilju ja küüslauku. Neist saab kiiresti valmistada maitsva ja tervisliku toidu mis täidab pikalt kõhtu ja hoiab veresuhkru taset ühtlasena. Nii ei teki kiusatust magusa järele.
Ära loobu looduslikust suhkrust. Puuvilju ja marju peab ikka sööma, sest need sisaldavad palju kasulikke aineid.
Soolestiku bakterid toodavad umbes 90% meie serotoniinist ja bakterite toit on just kiudained. Meie toiduvalik vormib soolestikubaktereid kas lisama või kahandama magusaisu. Ka mure või stressiga sööma paneb veresuhkru taseme kõikumine.
Suhkru vältimine tegeleb vaid sümptomitega ja viib harva püsiva tulemuseni. Tuleb mõelda, millest magusaisu või ootamatud magusasööstud tekivad ja jõuda põhjusteni. Kui õppida tundma oma veresuhkru kõikumisi, saab koostada oma söögikorrad nii, et pääseb magusaisust lõplikul vabaks.