Lootust südamehaigetele

Kodutohter
07.11.2022
Shutterstock

Hiljuti avaldati uued uuringutulemused, mis mis aitavad südamepuudulikkusega patsiente.

Hiljuti avaldati uued uuringutulemused, mis mis aitavad südamepuudulikkusega patsiente, vähendavad sümptomite raskusastet ning tüsistusi.

Teadusajakiri Journal of the American Collece of Cardiology avaldas uuringu, kus südamepuudulikkusega patsientidele anti peale põhiravi ka koensüümi Q10.

Teadlaste eesmärk oli uurida sellise täiendravi mõju raskete kardiovaskulaarsete tüsistuste vähendamisele.

Kokku osales uuringus 420 inimest, kellel oli diagnoositud südamepuudulikkus. 202 neist olid ravirühmas, kus peale tavapäraste südameravimite anti neile lisaks kolm korda päevas 100 mg koensüümi Q10. Ravi kestis kaks aastat, mille tulemusel selgus, et koensüümi Q10 kasutanud patsientide seas esines 50% vähem kardiovaskulaarseid tüsistusi, muuhulgas ka 42% kardiovaskulaarseid surmasid.

Koensüüm Q10 on väga tugev ning oluline vitamiinilaadne antioksüdant. See aitab neutraliseerida vabu radikaale ning osaleb E-vitamiini regenereerimisel. Samuti vähendab see halva, ehk LDL kolesterooli taset. Kuna just viimane põhjustab kolesetrooli, siis võib öelda, et koeensüüm Q10 toimib ennetavalt. Koensüümi Q10 puuduse all kannatavad peamiselt vanemas eas inimesed, kuna aja jooksul väheneb organismis toodetava koensüümi Q10 hulk. Samuti on selle tase märkimisväärselt alanenud patsientidel, kes põevad kardiomüopaatiat ning on kasutanud pikka aega statiine.

Sarnased artiklid