Mida saab teha oma kõhu heaks?

Kodutohter
14.12.2020
Shutterstock

Mitmekülgsest ja värvilisest toidust saavad kasu ka soolestikubakterid.

1. Väldi kasutuid antibiootikume.

Iga antibiootikumikuur muudab dramaatiliselt soolestiku baktereid. Kuuri tagajärjel surevad nii head kui halvad bakterid. Mikrobioom küll taastub, aga see võib võtta kuni aasta. Loomulikult tuleb vajadusel antibiootikumikuur läbi teha, kuid seda ei maksa nõuda arstilt ise.

2. Toitu mitmekülgselt.

Seda, mida sööd, söövad ka sinu sooletikubakterid. Dieedid ja mõnede toiduainete välistamised mõjutavad soolestikubakterite kooslust. Uuringud näitavad, et mõned süsivesikuid välistavad dieedid vähendavad heade bifidobakterite hulka. Mitmekülgsest ja värvilisest toidust saavad kasu ka soolestikubakterid.

3. Väldi stressi.

Uuringud on näidanud, et stressis inimesel tekib sageli ärritunud soole sündroom. Vahel ei ole selge, kumb oli enne, kas psühholoogilised või füüsilised probleemid. Katsed näitavad, et probiootikumide söömine leevendab kõhuhädasid ja parandab ka meeleolu.

4. Ära desinfitseeri kõike.

Liigne steriilsus pole hea soolestikule. Loomulikult tuleb käsi pesta, kuid kõik puhastusained kodus ei pea olema antiseptilised. Organism peab toime tulema kodus olevate bakteritega. Liigsest desinfitseerimisest võivad alguse saada ka erinevad allergiad.

Sarnased artiklid