Mida teha, kui küünarnukid narmendavad?

Kodutohter
26.04.2022
Shutterstock

Paljudele teevad muret küünarnukid, kus on kuiv nahk ja punetavad narmendavad laigud.

Kui nahk on kuiv ja ketendav, siis tasub neid kreemitada toitvamate, ehk rasvasemate kreemidega. Kehal võib kasutada üht nahahooldustoodet, kui küünarnukkide jaoks tuleb muretseda teine, niisutavam, toitvam ja rasvasem kreem. Selle koostises võiks olla uurea, mis aitab nahas vett siduda ning seda hoida. Kuid nahalõhede korral võib uureaga kreem põhjustada kipitust. Kui nahk on kare, kuid pole lõhesid, vaõib kasutada kreeme, kus uurea sisaldus 2-5 protsenti. Soodsalt mõjuvad ka allantoiin dekspantenool. Need pehmendavad nahka ja soodustavad kahjustunud naha taastumist.

Nahka saab tervendada ka seestpidiselt, kasutades rohkem oomega-3 rasvahappeid sisaldavaid toiduaineid või tarvitades oomega-3 rasvhapet sisaldavat toidulisandit. Uuringud on näidanud, et ka D-vitamiinil on soodne efekt, seegi parandab kuiva ja ketendava naha olukorda.

Kindlasti tasub mõelda, kas kas laikude tekkimine võib olla seotud uue pesuvahendi, pesupulbri või nahahooldustootega või hoopis tihedate basseinikülastustega.

Selleks, et mingi ärritaja välistada, tuleks nad ära jätta üks asi korraga ja jälgida naha olukorda vähemalt nädala jooksul. Kui muutust pole, siis polnud suure tõenäususega antud toode asjas süüdi. Nii tuleks kõik võimalikud allikad läbi proovida, et jõuda probleemi tekitajani.

Sarnased artiklid