Millised ohud varitsevad last vanaema juures maal?

Kodutohter
28.05.2023
Shutterstock

Maal varitseb ainus oht, et vanemad tulevad lapsele järele ja viivad ta linna.

Kui aga tõsiselt rääkida, siis maal on lapsel suure tõenäosusega vähem ohtlik kui linnas. Liiklus on teine, pahatahtlikke inimesi oluliselt vähem, lapse liikumine on paremini teada ja ära kadumise oht väiksem.

Puugi kinnitumisel tuleks puuk eemaldada ja kuupäev kirja panna ning jälgida haigusnähtude tekkimist, et siis vajadusle oskaks neid ka puugiga seostada. Rästikuhammustuse korral tuleks säilitada rahu, anda lapsel juua ja pöörduda lähima arsti juurde, kas telefonitsi või ka kohale minna. Päikesepõletus on ennetatav ja last ei tohiks jätta päikese kätte väheste riietega praadima ilma kaitsekreemideta või ilma järelvalveta nii, et hiljem ei oska isegi täiskasvanud öelda , kaua laps päikse käes oli. Üldse igasuguse haigestumise korral tuleks nii maal kui linnas otsida ikkagi abi arsti juurest, võib helistada perearstikeskusse, perearstinõuandetelefonile või lähimasse.

Päikese kätte ei tohi riietaga katmata lapsi pikalt jätta. Peab kontrollima, et peas oleks kerge rätik või müts ja jalasääred ning käsivarred oleks õhukese heleda riidega kaetud. Kerge päikesepõletus paraneb iseenesest 2–3 päevaga, jätmata jälgi. Mõnikord tekib hiljem peenetäpiline lööve, kahjustunud nahk irdub ja mõni nädal võib kesta ülitundlikkus päikesekiirguse suhtes. 

Sarnased artiklid