Salapärane kiropraktika
Kodutohter
15.06.2022
Shutterstock

Inimesel endal võib olla raske aru saada, mis täpselt valu teeb: on see kõõlus, lihas või liiges.

Mõni valu võib ilma ravita ise taanduda, kui aga valud jätkuvad ja elukvaliteet selle tõttu kannatab on üks võimalus pöörduda kiropraktiku poole.

Kõige sagedamini pöördutakse kiropraktiku poole istuva töö ja sundasendiga tekkivate alaselja-, kaela- ja õlavöötme valude tõttu.

Inimesel endal võib olla raske aru saada, mis täpselt valu teeb: on see kõõlus, lihas või liiges.

Kiropraktika kohta levib ka palju müüte.

1. Kiropraktiku juurde minnes peab enne olema tehtud lülisamba röntgeniuuring.

Enamikul juhtudel pole see vajalik. Kuni 85 protsendi alaseljavalude võimalikku põhjust pole üldse võimalik näha ühelgi uuringul, kaasa arvatud röntgen. Kui läheb vaja lisauuringuid, siis soovitab kiropraktik pöörduda pere- või eriarsti poole.

2. Kiropraktika on ohtlik.

Kiropraktilise ravi kõrvaltoimena võib esineda ebamugavustunnet probleemses piirkonnas. Esimesel visiidil tehakse kindlaks, kas kasutatavad ravivõtted selle probleemi korral sobivad, et välistada kahjustuse riski. Tõsised tüsistused kiropraktilise raviga on väga harvad, sarnanedes riskiga, et tänaval katusekivi pähe kukub.

3. Kiropraktik paneb selja paika.

On levinud müüt, et enamiku seljavaludest põhjustab nihkunud lüli. Olgugi et nihkeid esineb, millest siiski paljud on valutud ja kaasasündinud, ei ole see nii sage seljavalude põhjus kui arvatakse. Kiropraktilises ravis ei saa rääkida lülide paikapanemisest.

4. Kiropraktika on väga valus.

Üldiselt on kiropraktiline ravi valutu. Kerget valu võib põhjustada lihastega tegelemine. Liigesemanipulatsioonid on aga enamasti valutud. Mõnikord pöörduvad kiropraktiku poole inimesed, kes on suurtes valudes, seetõttu võivad ka igasugused kerged protseduurid valuaistinguid mõnevõrra suurendada.

5. Kiropraktiku juures peabki käima jääma.

Kergema probleemi lahendamisel piisab paarist visiididt ja nõuannetast. Kestvate ja raskete probleemide korral võib ravikuur olla palju pikem ja nõuda inimese elustiilis suuri muudatusi, mida on mõnikord keeruline ellu viia. Osa kroonilisi vaevusi polegi võimalik lõplikult ära võtta. Mõnel puhul võib kiropraktika pakkuda lühiajalist leevendust, mida inimene võib eelistada valuvaigistite võtmisele.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid