Hell pilk toidab suhet

Marika Vingissar
08.03.2017

Hell pilk ja kaaslasega arvestamine aitab kauaaegses paarisuhtes leeki hoida. Ka pikaajalises suhtes lööb sädemeid, kui valid teadlikult oma partneri üha uuesti ja uuesti.

Kui on elatud pikalt koos, siis tundub suhe tuttav ja turvaline. Kuid kirg ei pruugi olla kuhugi kadunud, külgetõmme ja vastastikune keemia toimib ka pärast pikka kooselu. Näiteks on küsitlused näidanud, et kolmandik pikas kooselus olevatest naistest arvab, et seks kauaaegse partneriga on aja jooksul ainult paranenud. Pikk kooselu mõjub seksile hästi, sest pole vaja närveerida ja on kergem oma soovidest rääkida. Kui tead, mis teisele meeldib, siis on lihtsam sellega arvestada.

Kuid kaaslast ei pea võtma iseenesestmõistetavalt. Kui soovid, et tunne püsiks värskena, peab olema oma partnerist huvitatud. Mõlemad peavad võtma vastutuse selle eest, et suhe edasi areneks.

 

Kulge muutustega

Huvitu oma kaaslasest kogu aeg uuesti. Vestelge avameelselt sellest, mida kumbki elult ja paarisuhtelt ootab. Rääkige oma soovidest ja tunnetest. Võib-olla olete kunagi ammu sellest kõigest rääkinud, kuid inimesed muutuvad ja sinu praegune arvamus elukaaslasest põhineb oletustel. Sel juhul võib suhe muutuda igavaks ja kinni joosta. Võta enda ja kaaslase pidevat muutumist kui väljakutset: see aitab näha partnerit uues ja huvitavas valguses.

Pikka aega koos elades võetakse mõnikord endale paarisuhtes kindlad rollid: üks on hoolitseja, teine laseb enda eest hoolitseda; üks on voodis alati algataja, teine aga passiivne. Kui olete omaks võtnud mingid turvalised mallid, katsuge neist välja tulla. Uje ja passiivne võiks vahel olla ettevõtlik või julge ja vastupidi. Andke teineteisele ruumi ja liikuge ühest rollist teise.

Ole oma kaaslase vastu siiralt uudishimulik. Ole ka ise nii huvitav, et su partner tunneks uudishimu.

 

Ole mänguline

Toimivas paarisuhtes puudutatakse ja hellitatakse teineteist iga päev, ilma et see viiks seksini. Igapäevased puudutused puudutavad ka tundeid ja hoiavad neid elus. See annab märku, et oled lähedal ja hoolid teisest. Kallistage teineteist iga päev, tundke huvi, kuidas päev on läinud. Kui argipäevas on kerget flirti ja vallatuid pilke, pole magamistoas kunagi igav.

Tule vahel julgelt oma mugavustsoonist välja ja ole valmis kogema midagi uut. See käib ka voodielu kohta, sest kirge on vana rutiiniga raske üleval hoida. Mõelge, milleks oleksite valmis, ja proovige seda julgelt. Seks on täiskasvanute mäng, mida võib võttagi mänguliselt ja huumoriga. Voodis võib naerda ja olla rõõmus. Suure naudingu saab ka sellest, kui teed teisele midagi, mis talle meeldib, kuigi võib-olla ise sellest ei hooligi.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid