Kuigi lubadus magades saledaks saada kõlab kui muinasjutt, ei piisa selle dieedi puhul siiski vaid magusast ööunest, et Okasroosikese moodi kauni ja saledana ärgata. Tegelikult on vaja üsna karmi enesedistsipliini ja kinnipidamist päevaplaanist.
Nii-öelda unedieedile pani aluse saksa arst, toitumisspetsialistist Detlef Pape, kes töötas kõigepealt välja dieedi nimega "Magades saledaks", mida ta on kirjeldanud 2006. aastal ilmunud raamatus "Schlank im Schlaf". Hiljem lisandusid sellele veidi mugandatud kujul hõivatud tööinimestele mõeldud büroodieet ja meestele suunatud grillidieet.
Kõikide nende dieetide keskmes seisab biorütmide ja keha insuliinierituse jälgimine. Päevasele kaloraažile ei pööratagi eriti palju tähelepanu, süüa on lubatud üsna rohkesti. Detlef Pape väidab, et kalorite lugemisest tähtsam ongi insuliinierituse ja biorütmidega arvestamine.
Põhiroll on insuliinil, mille eritus pärast süsivesikurikkaid toidukordi suureneb, tagamaks veresuhkru taseme langust. Protsessi tagajärjeks on aga see, et keha hakkab rasva salvestama-koguma. Probleemi lahendusena pakub dieedi autor välja sellise toitumissüsteemi, mis hoiab insuliinierituse tasakaalus ja seega mõjutab küllap positiivselt ka rasvapõletust. Detlef Pape lubab, et õhtul kella kaheksa ja hommikul kella seitsme vahelisel ajal põletatakse kuni 100 g rasva ja kolme kuu pärast oled 3 kg kergem.
Raamatus "Schlank im Schlaf" on test, mille abil saab välja arvutada oma kehamassiindeksi, selle järgi saab teada vajalikud toidukogused. Olenevalt kehamassiindeksist on hommikusöögiks lubatud 75?125 g süsivesikuid. Näiteks kolm kuklit või 12 supilusikat müslit sisaldavad 75 g süsivesikuid.
Ka sportimiseks on ära toodud soodsad ajad. Peale vastupidavustreeningu soovitatakse ka jõutreeningut. Iga kehatüüp vajab isesugust treeningurežiimi. Soovitatakse treenida õhtul kella nelja ja kaheksa vahel, et suurendada öist kaloripõletamist, ning samuti hommikul enne sööki.
Loe edasi ajakirjast...