Toitainerikka ja toniseeriva sidruni söömine tõstab organismi vastupanuvõimet külmetushaigusele ning aitab ravida. Sidrun on tõhus ka muude tõbede vastu. Sidrunimahl on looduslik antioksüdant: aitab vältida õunte, pirnide jt puhastatud puuviljade värvimuutust õhuhapniku mõjul. Sidrun oma särtsaka maitsega on hea soolaasendaja, mistõttu pole toidule tarvis panna nii palju soola – see mõjub hästi südamele ja vererõhule.
Sidrunist saame C-vitamiini, märkimisväärselt kaaliumi, magneesiumi, rauda ja teisi eluliselt tähtsaid toitaineid. 100 g sidrunit annab 49 mg C-vitamiini (võrdluseks: 100 g mustadest sõstardest saab 181 mg).
Sidruni ravitoimes on C-vitamiinil loomulikult oma osa, kuid suur väärtus on ka eeterlikel õlidel ja sidrunhappel. Koos õunhappega parandab sidrunhape ainevahetust.
Sidrunist saame veel bioflavonoide, mis hoolitsevad eelkõige juuspeente veresoonte, kapillaaride laitmatu tegevuse eest. Ka pidurdab sidrun põletikku. Tal on oluline osa viirushaiguste ja suhkruhaiguse ennetamisel.
loe edasi ajakirjast...