Sööki ja jooki organismi puhastuseks
Tekst Aive Luigela
13.05.2010

Kuigi iga inimese organism peaks end ainevahetusjääkidest ja muudest kahjulikest ainetest ise puhastama, ei õnnestu see alati ega kõigil. Siis on heaks abiks koormusvabad päevad ning rasvavaene, mitmekesine toit.

Organismi on vaja puhastada selleks, et tugevdada immuunsüsteemi, ära hoida haigusi, parandada oma tervist ja ka parem välja näha. Meie elundid väljutavad organismile kahjulikke aineid ise ning ideaalis peaksid vabastama koed ja rakud mürkainetest. Kui pakud kehale tervislikku toitu ning oled liikuv ja pingevaba, saab organism ise oma puhastamisega hakkama, enamasti just noores eas.

Mis meid saastab
Meid ümbritsev maailm on täis mürgiseid aineid, mida saame toidust, keskkonnast ja ka ravimitest. Eriti talvel ja varakevadel said paljud liiga vähe organismi kaitsvaid antioksüdante, nagu A-, C-, ja E-vitamiin.
Ainevahetust häirivad ka ülekaal ja isegi stress. Samuti toob vananemine endaga kaasa ainevahetuse aeglustumise ning selle tagajärjel püsivad jääkained organismis pikemalt. Sageli koormatakse liiga rasvase toiduga üle maks.
Poest ostetud valmistoitu ja -tooteid süües saame mittelooduslikke ning organismile mitteomaseid E-aineid – värvi-, maitse- ja säilitusaineid. Samuti satub organismi kahjulikke aineid toiduainetes leiduvatest põllumajanduskemikaalidest ning vahatatud toodetest (näiteks importõunad). Kõik see pidurdab organismi normaalset puhastumist ja nõrgendab immuunsüsteemi.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid