Suvest saledana välja

Kadi Lehtmets
30.07.2014

 

Millest on tehtud küll suvised lisakilod? Siidrist ja grillvorstist ja jäätisest ja minnalaskmisest, sellest on tehtud kõik suvised lisakilod.

Suhtu suvepuhkusesse uudse hoiakuga ning astu sügisesse saledamana kui varem.

 

Hoia head rutiini au sees

1. Planeeri.

Kõige suurem lisakilode kogunemise süüdlane on planeerimata söömine. Ülejäänud aastaaegadel on kergem kehtestada argiseid korduvaid tegevusi, mis kaalukontrolli toetavad. Sarnaselt korduvad rutiinid väljenduvad pikema aja jooksul figuuris ning kehakaalu kontrollile pole vaja iga suutäie puhul mõelda.

Teisiti on asi suvel, kui elutempo ühtäkki muutub: õhtud on pikemad, grillid viiakse õue ja restoranid hellitavad kliente õdusatel terrassidel. Kontoris veedetud higise tööpäeva lõpetuseks tekib igatsus värskendava siidri või õlle järele. Pikad valged õhtud muudavad ööpäevarütmi ning on väga kerge lausa hommikutundideni üleval olla. Siin-seal süüakse jäätist ja alatihti on mõnus end karastusjookidega kosutada.

 

2. Pea söögiaegadest kinni.

Tuttavate päevarutiinide lõhkumine võib olla nii väljakutse kui ka võimalus – sõltub sellest, kuidas asjasse suhtuda. Päeva kalorihulka on lihtne kahe- või kolmekordistada, kui annad päeva jooksul järele igasugustele väikestele ahvatlustele ja unustad korralikke eineid süüa.

Suveaeg ei pea siiski kujunema igapäevaseks võitluseks jäätiseputka ja grillahjuga. Jäta praegu karm dieeditamine kõrvale ja pea selle asemel lihtsalt söögiaegadest kinni – see on suvekilodele parim vastumürk. Ka puhkusepäevi maksab alustada tubli hommikusöögiga ja nautida andunult hooaja värskeid hõrgutisi. Rahumeelsetel puhkusehommikutel on aega ka järele mõelda, kuidas ja millal kavatsed päeva jooksul süüa. Nii väldid talitsematuid näljahooge, mis panevad kartulisalatit taldrikule tõstva käe ahnelt tööle nagu kaevuri kopa.

Loe edasi ajakirjast…

 

Sarnased artiklid