Võimlemine teeb virgeks

Merilin Piirsalu
05.04.2016

 

Kui tööpäev möödub kontorilaua taga, siis võib juhtuda, et õhtuks on kondid ühe koha peal istumisest kanged ja olemine uimane. Siinkohal tuleb abiks väike võimlemispaus, mis toob tööpäeva või kodustesse toimetustesse uut värskust ning võib kujuneda kasulikuks harjumuseks.

 

 

Head eeskuju liikumispausiks näitab üles Vikerraadio, kus argipäeviti kavas oleva "Huvitaja" programmi üks osa on nostalgiahõnguline virgutusvõimlemine. Pärast nõukogude aja lõppu on virgutusvõimlemine taas raadiokavas alates 17. novembrist 2008, kuid Vikerraadio vastutava toimetaja Meelis Süldi sõnul ulatub saate traditsioon juba 1930. aastatesse. Mõned varasemad näited on isegi säilinud ja järelkuulatavad ERR-i arhiiviportaalist.

"Meie mõte on väärtustada igapäevast liikumist ning pakkuda argipäeva killuke sportlikku meelelahutust. Virgutusvõimlemise sihtrühm on kontoris istuva töö peal olevad inimesed, aga samuti kodused kuulajad. On teada, et meie praeguste võimlemiste järgi teevad harjutusi laulukoorid, tervishoiuasutused, rääkimata kontoritöötajatest," avaldab Meelis Süld.

 

Raadio pilti ei näita

Virgutusvõimlemist juhendab treener Martin Kõrv, kes 2008. aastal raadiosse kutsuti. Treener mäletab, et puikles alguses vastu, sest kahtles, kas ta raadioeetris midagi teha oskab. "Raadio ju pilti ei näita ja seetõttu oli vaja hoopis teistsugust lähenemist. Pärast esimest salvestust oli mul aga hea meel, et olin nõus kaasa tegema, ja nüüd lausa ootan uusi salvestusi," ütleb Martin.

Korraga salvestatakse mitu saadet ning peale treeneri on alati kohal ka Viive Ernesaks, kes harjutusi klaveril saadab. Martini meelest on Viivega väga tore koostööd teha. "Viive tuleb alati kohale oma krutskite ja vimkadega, tal on ikka mõni lugu pajatada ja nali rääkida. Kuulaja ei pane võib-olla tähelegi, aga lood, mida Viive mängib, ei ole alati tavalised, nii mõnigi kord on tal heliga oma sõnum edasi anda," pajatab treener ning kinnitab, et Viivega on neil väga sujuv koostöö, teineteisemõistmine ja täielik harmoonia.

Enne igat salvestust annab Martin Viivele harjutustest ülevaate ja mõne hetkega on klaverimängijal sobiv repertuaar valitud. "Viive näeb mind, ja parasjagu tehtava harjutuse järgi muudab tempot, vahetab lugu jne. Ta on tõeline klaverivirtuoos, kellel on peas lugematu arv meloodiaid ja kes läheb sujuvalt ühelt loolt teisele üle. Noote ta ei vaja, vahel võtab need julgustuseks kaasa, aga lood tulevad tal ikkagi kõik peast," kiidab Martin.

Loe edasi ajakirjast...

Sarnased artiklid