Kas kreem rikneb, kuis seda näpuga topsist võtta?
Kosmeetika rikneb bakterite toimel.
Tõde.
Kui pakend on selline, et kreem puutub kokku hapnikuga või võetakse seda purgist määrdunud näpuga, pääsevad mikroobid kergesti tegutsema. Tavaliselt on kreemides säilitusaineid, kuid riknemise vältimiseks saab ka ise üht-teist ära teha. Kõigepealt peaks kreemi võtma purgist sõrme asemel puhta spaatliga. Pintsleid, puudripatjasid ja meigikäsnasid tuleb regulaarselt pesta. Oma kosmeetikatooteid ei maksa kellelegi laenata.
Pealtnäha pole aru saada, et kreem on halvaks läinud.
Müüt.
Nuusutades ja katsudes on võimalik aru saada, et kosmeetiktoode on riknenud. Lõhna ja kontsistentsi muutused annavad märku, et seda ei tohiks enam kasutada. Enamasti ei ole riknenud kreemi kasutamisel mingeid tagajärgi, kui allergiate või haavandite korral võivad mikroobid tekitada põletikku. Halvaks läinud ripsmetušš võib põhjustada silmapõletikku.
Õige säilitus pikendab kasutusaega.
Tõde.
Kosmeetikatooteid peaks säilitama toatemperatuuril ja kuivas kohas, kaitstuna päikese ja külmumise eest. Saun ja vannituba pole seega just parimad kohad kosmeetika hoidmiseks. Alati peaks peale kasutamist veenduma, et kaaned ja korgid oleks peal ja korralikult kinni. Jälgida tuleks ka pakendil märgitud viimast kasutamise kuupäeva, sest sageli müüakse soodushinnaga tooteid, mille kasutamisaeg on kohe lõppemas.