Kas paarisuhe teeb paksuks?

Kodutohter
04.10.2020
Shutterstock

Mida kauem paar koos elab, seda sarnasemaks nende harjumused muutuvad.

Kas paarisuhe teeb paksuks?

 

Kaaslase tüsenemine teist ei mõjuta.

Müüt.

Tüsenemine võib alata juba juba enne kooselu, kui veedetakse koos aega ja käiakse söömas. Mida kauem paar koos elab, seda sarnasemaks nende harjumused muutuvad. Peredes süüakse tavaliselt samu toite ja sama palju. Uuringud on näidanud, et ühe ülekaal kahekordistab ka teise riski tüseneda. Halbadest harjumustest, nagu õhtuti diivanil istumine ja ülesöömine, on raske vabaneda. Abi on sellest, kui otsustatakse koos elumuutuse kasuks. Siis aidatakse üksteist innustada.

 

Joomisharjumused lähendavad.

Tõde.

Alkohol tekitab suhtes probleeme sel juhul, kui üks joob palju ja teine vähem või üldse mitte. Samasuguste harjumuste puhul enamasti probleeme ei teki. Kahjuks enamasti üritab vähem joov kaaslane oma paarilise harjumustega kohaneda.

 

Kaaslase meelolu teist ei mõjuta.

Müüt.

Inimese aju peegelrakud reageerivad nii, et me saame end panna teise inimese kujutlusmaailma. Kaaslase meelolud mõjutavad mõlemat osapoolt. Mida kauem on koos elatud, seda rohkem mõjutab kaaslase haigestumine ka teise osapoole haigestumise riski. Seega on kõige parem leida ühised liikumisvõimalused ja lisaks tervislik toitumine, mida koos ja üksteist innustades harjumuseks muuta.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid