Kuidas magusasöömist ohjes hoida.

Kodutohter
17.03.2022
Shutterstock

Kui tunned, et ei saa rahu, kui kodus on kusagil šokolaaditahvel või küpsisepakk ja südametunnistus vaevab, et sööd liiga palju magusat.

Kui tunned, et ei saa rahu, kui kodus on kusagil šokolaaditahvel või küpsisepakk ja südametunnistus vaevab, et sööd liiga palju magusat, siis siin on mõned nõuanded, kuid olukord kontrolli alla saada.

 

* Kui maiustad, siis anna endale luba nautida. Teadlik maiustamine pakub palju rohkem rahuldust, kui süütundega võideldes magusa ahmimine.

* Kindel söögikordade rutiin ja paras vahe on kõige a ja o. Kui süüa regulaarselt mõistlike vaheaegade järel, ei lähe nälg ega magusaisu liiga suureks.

* Ära mine kunagi kauplusse näljasena, vaid võta kaasa ostunimekiri ja pea sellest kinni.

* Ole erinevates olukordades paindlik. Pole vaja alati kindlalt maiustustest keelduda.

* Kui sööd iga päev pisut magusat, näiteks mõistliku magustoidu või paar tükikest tumedat šokolaadi, siis pole enam isu nädalalõpus magusasöömise orgiat korraldada.

* Ja kui ikkagi juhtub, et sööd ära suure koti komme, siis kinnita endale, et see pole veel maailmalõpp, Kuid ära mõtle, et kui trumm on läinud, mingu ka pulgad ja ära söö enam edasi.

* Kui magusasöömisel ei suuda koguseid kontrollida, siis osta koju vaid üks väike šokolaad või jäätis, või käi kohvikus ja naudi seal ühte kooki või jäätiseportsjoni.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid