Levinud vead kaalulangetamisel
Kodutohter
11.07.2022
Shutterstock

Suvi on kaalulangetamiseks sobivaim aeg.

Suvel on saadaval rohkelt marju, rohelisi salatitaimi ja värsket aedvilja. Ka liikumist on rohkem. Seega saab suvel vähema vaevaga mõned kilod alla võtta.

1. Jo-jo-dieedid. Ranged dieedid, millest paratamatult ei suudeta kinni pidada ning millele järgnevad pidurdamatud söömishood, hoiavad kaalu pidevas üles-alla kõikumises. See mõjutab veresuhkru taset, mis hakkab samuti üles-alla kõikuma. Lisaks on see halb seedimisele. Nii tulevadki lisakilod, mis enam lahkuda ei taha.

2. Liiga pikad söögikordade vahed. Kui söögikordade vahele jääb 4-5 tundi, võib keha mõelda, et käes on näljaaeg ning organismi vallandub kortisool, et keha selleks ette valmistada. Näljasena süüakse rohkem ja ebatervislikumalt kui tavaliselt.

3. Hommikusöögi vahelejätmine. Hommikusöök annab päevale hea alguse ja käivitab seedimise. Kui hommikusöögiks pole aega või isu, peaks ikkagi jooma klaasi mahla, sööma mõne puuvilja või peotäie pähkleid.

4. Söömise ajal külma vee joomine. Külm vesi sekkub sapi ja maomahla tegevusse ning aeglustab seedimist. Juua võiks 15 minutit enne või pärast sööki, siis ei sega see seedimist.

5. Kiiresti söömine. Kiire söömine takistab signaalide jõudmist aju sellesse ossa, mis annab märku, et kõht on täis. Tavaliselt tekib täiskõhutunne 20 minutiga. Kiiresti süües süüakse palju rohkem. Tagajärjeks on iiga täis kõht ja ülekilod.

Sarnased artiklid