Refluksi saab rahustada toiduvalikuga

Kodutohter
05.08.2021
Shutterstock

Refluksi puhul peab silmas pidama kolme asja: kehakaalu, portsjonite suurust ja sümptomeid tekitavate toitude vältimist.

Alusta varakult. Kui ägedad kõrvetised on kestnud juba pikalt, võib tunduda, et ei saagi midagi süüa midagi, sest kõik tekitab kõrvetisi. Inimene hakkab söömist ja toitu kartma. Dieediga peaks alustama enne, kui kõrvetisi on juba kuude kaupa kannatatud. Sel juhul pole suuremid piiranguid vaja teha.

Alusta nendest. Eemalda toiduvalikust tüüpilised kõrvetisis tekitavad toidud ja joogid: rasvased ja praetud toidud, nagu grillvorstid ja -lihad, frititud toidud, šokolaad, hamburgeid. Puu- ja köögiviljadest lähevad keelatud nimekirja tsitrusviljad, tomat, sibul, küüslauk, must pipar, jalopeno, piparmünt. Jookidest kõik süsihappegaasiga mullijoogid, tee, kohv ja alkohol.

Võta ettevaatlikult tagasi. Tunneta, mida kõht teeb ja eemalda need toidud mis lisavad kõrvetisi. Abiks on ka toidupäevik, mis aitab meeles pidada põhjuseid ja tagajärgi. Toite võib ettevaatlikult hakata menüüsse tagasi võtma ja jälgima, kuidas kõht reageerib. Kõrvetiste tekkimise põhjused on individuaalsed, see, mis mõnele valusaid kõrvetisi tekitab, ei pruugi mõnel teisel mingeid sümptomeid põhjustada.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid