Natuke vähem õlut, siidrit ja veini!

28.04.2021
Shutterstock

Puhkaja päeva mahub enamasti mitu klaasitäit.

Suvel puhates võib juhtuda, et saunaõllest, terassisiidrist ja veiniklaasist saab igapäevane nauding. Kui käia iga päev saunas ja selle juurde käib ka õlu, saab sellest harjumus, mida on raske murda. Puhkaja päeva mahub enamasti mitu klaasitäit.

Et seda ei juhtuks, peaks tegema reegli, et argipäevased toimetused käivad ilma alkoholita. Sellepärast peaks kõigepealt katkestama sauna ja õlle liidu. Kellele õlu maitseb, võib saunaõhtul korvata selle alkoholita õllega. Harjumustest on lihtsam lahti lasta, kui need korvatakse millegi uuega.

Seal, kus enne pakuti külalistele kohvi, juuakse nüüd klaas veini, mis muutub järgmiseks ja siis veel järgmiseks. Kuid kui pöörduks tagasi kohvi pakkumise ja joomise juurde? Ka suvilasse külla tulnud sugulastele ei pakuta kõigepealt õlle- või siidripurki, vaid hoopis kohvikruusi.

Vähendamine tähendab näiteks seda, et veini lahjendatakse mineraalveega, nagu tehakse ka Kesk-Euroopas. Sest tegelikult on külalistega koos joomine harjumus ja polegi nii oluline, mis seal klaasis on.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid