Õunaäädika tervislikkuse kohta liigub palju müüte, mis tegelikult pole piisavalt uuritud ega teaduslikult tõestatud. Kuid õunaäädikas on ka palju kasulikku.
* Mõned uuringud on näidanud, et õunaäädikas võib aidata stabiliseerida veresuhkrut ja tulla kasuks diabeedi või insuliinitundlikkuse probleemide korral.
* Õunaäädikas võib aidata alandada kolesteroolitaset ja toetada südame tervist.
* Õunaäädikas võib parandada seedimist ning leevendada seedehäireid nagu puhitust ja kõhukinnisust.
* Arvatakse, et õunaäädikal on põletikuvastane, antibakteriaalne toime ning ta võib aidata erinevate bakterite ja mikroobide vastu.
* Nõrga lahusega nägu puhastades võib saada abi akne vastu, kuna võib aidata tasakaalustada naha pH-d ja vähendada põletikku.
* Õunaäädikat soovitatakse abivahendina pärmseente raviks ja isegi organismi üldtugevdava ravimina.
* Õunaäädikat on soovitatud ka kaalulangetamiseks, kuna see võib aidata söögiisu vähendada.
Kõigist eeltoodud headest omadustest hoolimata tuleks enne õunaäädika kasutamist konsulteerida arstiga. Igapäevase tarbimisega ei tohi üle pingutada, sest tegemist on ikkagi happelise joogiga. Seda peaks jooma lahjendatult, et vältida hambaemaili kahjustumist ja seedekulgla ärritust. Õunaäädikajoogiks tuleks segada 1 sl naturaalset õunaäädikat klaasi toasooja veega ja soovi korral lisada pisut mett. Seda soovitatakse tarvitada 1-2 korda päevas 15 minutit enne sööki.
Kindlasti sobib õunaäädikas ka salatikastmetesse ja marinaadidesse.