Tuuluta talvestress eemale muusika abil!

17.01.2022
Sisuturundus

Pimedad talveööd ja vähene päike on kurnavad ja kui lõunamaa reisist päikeseenergiat ammutada ei saa, peab käepäraste vahenditega hakkama saama.

Üheks suurepäraseks mooduseks pead tuulutada, mõtteid koondada ja vaimu värskendada on hea muusika kuulamine.

Uuringud näitavad, et muusikaliste sageduste kuulamine mõjutab meie aju positiivselt. Veelgi enam – muusika mõjutab seda, kuidas me käitume, mida mõtleme ja tunneme.

Muusika meie igapäevaelus

Me kuuleme muusikat pea igal pool: kaubanduskeskuses, telefoni ooteliinil, spordiüritustel. Muusika abil antakse filmis edasi tekkivaid tundeid või pingeid.

Muusika mängib suurt rolli meelelahutustööstuses. Ka videomängud või slotid luuakse sellise taustamuusikaga, mis kannavad edasi olustikku ning tekitavad mängijale soovitud atmosfääri. Internetikasiinodes või pokkerimängudes kõlav muusika on valitud just selline, et külastajale kajastuks nagu oleks ta kasiinos kohapeal.

Lase muusikal tuju luua

Et meie vaim oleks puhanud ja tugev, peab mõtlema positiivselt ning olema optimistlik. Kui sind on tabanud kehvem päev ning tuju on nullilähedane, siis pole miskit paremat ja lihtsamat, kui kuulata tujutõstvat ja rõõmsat muusikat nii valjusti kui saad!

Lase neil muusikalistel helidel töödelda oma keha ja vaimu. Kuna inimesi on erinevaid, siis on erinevad ka need muusikastiilid, mis panevad meid tundma end hästi ja annavad elujaatavat hoogu.

Näiteks legendaarne laul filmist Rocky 3, kus Sylvester Stallone kehastatud poksija Rocky Balboa saab indu ja jõudu laulust “Eye of the tiger”. Sellest laulust õhkuv motivatsioon ning jõuduandvad helid on üle kogu maailma pannud pingutama sadu ja tuhandeid teisi sportlasi. See on muusika, mis saadab pea iga spordiüritust ja publikule ning mängijatele ergutamiseks kõlab see laul tänapäevani. Nii peab terve ilm nentima, et selles loos on miskit erilist ja vägevat – muusika võlu.
Kiiretempoline muusika mõjutab sind olema aktiivsem, ärkama rutem või sooritama etteantud ülesannet suurema keskendumisvõimega. Selline võte toimib ideaalselt, kui ei viitsi minna jooksma, trenni või ei leia kuidagi energiat koristamiseks. Pane peale hea muusika ning vaata, kuidas ebameeldiv ülesanne märkamatult tehtud saab. Muidugi on soovitatav lisada ka väike osa iseloomu!

Muusika aitab leida rahu

Kui soovid rahuneda, mõtiskleda või puhata, siis on soovituslikud meelt ja vaimu kosutavad rahulikumad ja ambientsed helid, mis on vaimule ja kehale lõõgastavad ning aitavad ka end ümbritsevast välja lülitada, otsekui meditatsioon.
On leitud, et rahuliku muusika kuulamine lõõgastab ka lihaseid ning sinu vaim on lõõgastunud alles siis, kui lõõgastunud on ka sinu keha. Seega jäta heavy metali kuulamine jõusaali või sõjatandrile, lõõgastu vetevulinate ning etniliste rütmide abil.

Häid playliste leiab internetist igale maitsele ning asjaarmastajad on kokku pannud tundide kaupa erinevaid tujusid stimuleerivaid muusikažanre ning helidepalette.

Mida rohkem kuulame muusikat ja ümbritseme end helidega, mida enam valime muusikat oma meeleoludele ja vajadustele vastavalt, seda efektiivsem on selle mõju meile. Muusika leevendab ja ravib ka stressi ning vähendab depressiivseid mõtteid.

Üheks levinuks teraapiaviisiks vaimsete pingete ning stressi korral on muusikateraapia, mis on aina populaarsem. Hiljutise uuringu kohaselt klassikaline, instrumentaalne ning ambientne muusika võib vähendada ärevust kuni 65 protsenti.

Kõige lihtsam moodus saada aimu muusika mõjust sinu heaolule, on lihtsalt hakata muusikat kuulama ja mida rohkem, seda parem. Kui soovid veel keha ja vaimu värskendamiseks näpunäiteid, siis loe keha ja vaimu tervena hoidmisest või mine õue jalutuskäigule ja ära unusta kõrvaklappe hea muusikaga.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid