Viis kerget magustoitu, milles on vaid sada kilokalorit

Kodutohter
25.08.2021
Shutterstock

Magustoit ei pea olema suhkru ja rasvapomm.

Magustoit ei pea olema suhkru ja rasvapomm.

1. Puuviljasalat

Pane kokku salat apelsindest, banaanist ja viinamarjadest. Kahes detsiliitris puuviljasalatis on vaid 64 kilokalorit. Suvel võib teha salati maasikatest, mustikatest ja vaarikatest. Kastmeks võib peale panna näiteks vanillipudingut.

2. Marjakissell

Marjakisselli võib teha astelpajust, mustikatest, pohladest, maasikatest või tikritest. Isegi kui marjad on hapud ja suhkrut tuleb panna rohkem, jääb portsjon ikka alla saja kilokalori. Kisselli peale võib panna törtsu kohupiimapastat.

3. Šokolaadipuding

Piima, kaera- või mandlipiimaga valmistatud šokolaadipuding taltsutab hästi magusaisu, kuid üks detsiliiter pudingut annab vaid 96 kilokalorit.

4. Kohupiim marjadega

Imelihtsa magustoidu saab, kui segada kokku marjad ja väherasvane kohupiim. Ühes detsiliitris kohupiimas ja ühes detsiliitris maasikates on umbes 80 kilokalorit. Kuid maitsestatud kohupiimad ja jogurtid võivad olla suhkrupommid ja neis on juba palju rohkem kaloreid.

5. Mannvaht

Mannavahtu võib teha pohladest, mustikatest, vaarikatest jne Valge manna asemel saab kasutada näiteks täistera-speltamannat, siis tuleb magustoit veel tervislikum. 1,5 detsliitrit mannavahtu annab ainult 60 kilkalorit.

Sarnased artiklid