Liharooga tasub tõesti teha kondiga lihast ehk valmistada nii lihasuppi kui ka kondiga kanasuppi. Samamoodi tuleks osta kala koos luudega ja teha neist puljong. Luudest lahustub toidu sisse palju kollageeni. Väga liigesesõbralik toit on näiteks sült. Filees on kollageeni vähe või pole üldse. Kondita liha on aga hea valguallikas.
Kuid ka taimetoit võib leevendada liigeseprobleeme, kuid taimetoidumenüü vajab pikemat planeerimist. Taimetoit on kasulik, kuid inimene ei pea olema täistaimetoitlane ja sööma ainult taimetoitu.
Soolestikus olevad head mikroobid toodavad taimsete saaduste kiududest lühikese ahelaga rasvhappeid, mis hoiavad sooleseinad heas korras. Terve soolestik ja juurviljadest saadavad antioksüdandid võitlevad nn madala astme põletikega, mis on liigestele kahjulik. Lisaks on C-vitamiin vajalik kollageeni sünteesiks. Kui toidus puuduvad taimsed saadused, nõrgestab see liigeste tervist.
Liigesed koosnevad suures osas kollageenist, mida organism toodab valkude aminohapetest. Toidus peab olema piisavalt valku, et tekiks piisavalt kollageeni. Seetõttu peavad veganid pöörama erilist tähelepanu piisava koguse valgu saamisele. Samuti tuleb saada piisavalt energiat, et valgud energiana ära ei kuluks. Teised saavad vajadusel lisaabi kollageenipreparaatidest, kuid kuna need on alati valmistatud loomsetest valkudest, siis veganitele kollageenipreparaate ei ole.
Puuviljad on iseenesest tervislikud, kuid neid ei tohi piiramatult süüa ega juurvilju nendega asendada. Need tõstavad kiiresti veresuhkrut, mis suurendab organismi oksüdatiivset stressi, mis suurendab kahjulike mikroobide arvu soolestikus ja suurendab vastuvõtlikkust põletikele.
Näiteks väike magus magustoit pärast sööki ei tee paha, aga kui näksida terve päeva ja süüa magusat tühja kõhuga, tõstab see veresuhkrut tunduvalt.