Kepikõnd on tõhus treeningvorm, mis arendab nii vastupidavust kui ka lihaseid.
Keppidega kõndimine on kogu keha hõlmav treening, mis parandab nii vastupidavust kui ka lihasvormi. Võrreldes tavalise kõndimisega on see vähemalt 20 protsenti efektiivsem.
Kepikõnd sobib ka neile, kelle liikumisvõime on vähenenud. Näiteks aitavad kepid jaotada kogu keha koormust, mis vähendab põlvedele langevat koormust. Lisaks pakuvad kepd tuge, kui on raskusi tasakaaluga.
Mida lõdvestunumalt liiguda, seda efektiivsem on treening.
Algajad alustavad sageli komistades, tehes väga väikseid samme ja liigutades keppe vaid veidi ettepoole. Nii võib kepikõnd kaela- ja õlgade piirkonda koormata.
Õige kepikõnni tehnika puhul jäljendavad käed tavalise kõndimise liigutusi, kuid liiguvad laiemas liikumisulatuses. Ettepoole liigutus keppidega peaks olema tugev, aga tahapoole parajalt lõdvestunud. Siis on treening efektiivne.
Arvamus, et kepikõnd ei ole heas vormis inimestele eriline väljakutse ei vasta tõele.
Kepikõnnile on lihtne väljakutset lisada, harjutades erineval maastikul. Mäest üles ronides pulss kiireneb ja treening muutub nõudlikumaks. Vastupanu saab suurendada väikeste sörksammudega. Allamäge minnes muutuvad samm ja käte liigutused lühemaks. Samal ajal kasutab keha erinevaid lihaseid kui tasasel pinnal liikudes. Mäetreening muudab treeningu veelgi mitmekülgsemaks.