Kaunis ja tervislik pihlakas

Kodutohter
04.11.2020
Shutterstock

Pihlakamarjades sisalduvad sorbiinhape ja sorbaadid on mõjusad pärm- ja hallitusseente hävitajad või nende kasvu pidurdajad.

 

Pihlakamarjade mõru maitset pole vaja karta. Külmast näpistatud marjad lähevad magusamaks. Puu otsa ei maksa neid külmadeni jätta, sest siis söövad linnud nad ära. Korjatud marjad võib panna paariks päevaks sügavkülma. Pihlakamarjade toiteväärtus külmutamisel ei vähene.

Pihlakamarjad sisaldavad palju C-vitamiini,P, B1, E ja A-provitamiin karotiini ja lisaks mitmeid teisi kasulikke raviaineid: flavonoide, parkaineid, fenoolhappeid, antotsüaane, katehhiine, eeterlikke õlisid, fosfolipiide. Lisaks veel erinevaid suhkruid, õun- sidrun- ja viinhapet ning mikroelemente.

Pihlakamarjades sisalduvad sorbiinhape ja sorbaadid on mõjusad pärm- ja hallitusseente hävitajad või nende kasvu pidurdajad. Seetõttu saab pihlakamarju kasutada hoidistes teiste puuviljade säilitamiseks.

Pihlakamarjad tugevadavad immuunsust, ravivad külmetushaigusi, vähendavad soolegaase, vähendavad vere kolesteroolisisaldust ja vererõhku, reguleerivad ainevahetust ja tugevdavad kesknärvisüsteemi.

Sarnased artiklid