Mida teha pühadekilodega?

Kodutohter
03.01.2022
Shutterstock

Kes tahab peale pühi kilo-paar alla võtta, et seelik selga või püksinööp kinni läheks, siis sellega saab igaüks hakkama.

Vaja on pisut tahtejõudu. Kui aga ülekaal on suur ja juba terviseprobleem, tuleb asjatundjalt nõu küsida, sest näiteks porgandi-kapsadieet võib hoopis kilosid juurde tuua. Püsiva kaalulangetuse ja -kontrolli võti pole mitte dieet, vaid on hoopis kontrollitud söömise selgeks õppimine. Mida vähem ekstreemseid dieete, seda ühtlasemalt kaal langeb. Kes soovib oma kehakaalu paremini kontrollida, tasub muutusi teha vähehaaval ja astmeliselt.

Kõigepealt peaks lisama oma toidule võimalikult palju köögivilju. Need annavad kasulikke toitaineid ja täidavad kõhtu. Köögivilju võib keeta, hautada või praadida, tuleb vaid leida meelepärased aedviljad ja valmistamisviisid.

Sööma peaks palju suppe, ka need sisaldavad köögivilju ja on enamasti lahjad. Eelroaks võiks süüa kurgi, porgandi või kaalikalõike, mis täidavad kõhtu ja aitavad süüa vähem.

Kellel on peale sööki magusaisu ja tahaks midagi head, võiks süüa kompotti, marju keefilri või jogurtiga või teha tervislikke tarretisi.

Kui lisada veel tavalisest rohkem liikumist, peaks pühadega tulnud mõned kilod minema oma teed ja loodetavasti sinna ka jääma.

Sarnased artiklid